Trečiadienį į Vilnių atkeliauja Betliejaus taikos ugnis (BTU). Ketvirtadienį Betliejaus taikos ugnis traukiniais iš Vilniaus bus išvežama į Klaipėdą ir Turmantą; gruodžio 18-ąją dalijama Katedros aikštėje Vilniuje. Nuo gruodžio 15 d. BTU taip pat bus dalijama įstaigose, institucijose, maldos namuose įvairiuose miestuose. Taikos ugnies žvakutę įteikdami skautai ir ateitininkai ragins kiekvieną padaryti gerą darbą.
Betliejaus taikos ugnis (BTU), šiemet per pasaulį nešama su mintimi „Taika patinka - visi geros valios žmonės jungiasi į tinklą", tradiciškai Lietuvoje dalijama skautų ir ateitininkų organizacijų. Abu judėjimai glaudžiai susiję su jaunų žmonių ugdymu būti veikliais visuomenės nariais. Kaip primena šiųmetis BTU šūkis, taika prasideda nuo nedidelių darbų, kurie išauga vienybės dėka. Taikos užuomazgos - kai vaikai (ir suaugusieji) išmoksta sutarti vieni su kitais, kad ir kokie skirtingi būtų; kai imama suprasti, kad kiekvienas geras darbas - tai žingsnis šviesesnio pasaulio link; ir galiausiai, kai suvokiama, kiek daug galima pasiekti, kai bendradarbiauti imasi tūkstančiai žmonių.
Kasmet lapkričio pabaigoje vienas vaikas iš Austrijos įžiebia žibintą nuo liepsnojančios amžinosios ugnies. Nuo šio žibinto pridegamas kitas, antras, trečias - ir ugnis, virtusi dalijimosi, draugystės ir taikos simboliu, keliauja iš rankų į rankas, iš valstybės į valstybę, automobiliais, traukiniais, net lėktuvais pasklinda po globos namus, labdaros įstaigas, ligonines ar tiesiog miestų aikštėse dalijama su ramybės ir taikaus sambūvio palinkėjimu.
Taip sutapo, kad įžiebti liepsnos austrai keliauja į Betliejų, todėl ši kasmetinė, nuo 1986 m. vykstanti socialinė akcija yra įgijusi Betliejaus taikos ugnies vardą. Amžinųjų ugnių pasaulyje liepsnoja ir daugiau. Nuo Armėnijos iki Zimbabvės, nuo Belgijos iki Nepalo - negęstanti ugnis nuo seno yra pasiaukojimo, įveikto blogio, gyvybingumo, idėjų tęstinumo simbolis.