Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina niekada nebendravęs su KGB pareigūnais – nei dėl stažuotės Vokietijos Manheimo universitete, nei kitais klausimais. Taip ketvirtadienį savo „Facebook“ paskyroje dėstė šalies vadovas, viešojoje erdvėje nerimstant diskusijoms dėl to, kad kadaise jis įstojo į Komunistų partiją.
Reaguodamas į viešojoje erdvėje keliamus klausimus, G. Nausėda savo socialiniame tinkle pasidalijo dokumento iš archyvo nuotraukomis ir tvirtino dėl mokslų Vokietijoje kontaktavęs tik su šalies ir Mannheimo universiteto švietimo bendruomenės atstovais.
„Šiandien sulaukiu naujų klausimų – dėl stažuotės Vokietijoje (lyg apie ją visi būtų sužinoję tik vakar) (...). Atsakysiu. Nes slėpti neturiu ko“, – pabrėžė šalies vadovas.
„Vokietijoje, Manheimo universitete, studijavau 1990-1992 m. Dėl stažuotės bendravau tik su Lietuvos švietimo ministerijos darbuotojais ir Manheimo universiteto atstovais. Su KGB pareigūnais nei stažuotės Vokietijoje, nei kokiais kitais klausimais bendravęs nesu“, – tvirtino prezidentas.
Jis akcentavo, kad „garsioji“ byla, tampanti „naujų insinuacijų pagrindu“ archyve yra prieinama visiems, o joje – pora 1990 m. sausio 15 d. anketos lapų, kuriuose sudėtos institucijų vizos dėl mokslų Vokietijoje.
„Anketa pildyta man nedalyvaujant – užklausą atsiuntė Švietimo ministerija, kas ir parašyta lape. Manau, bet kas gali nueiti ir ją patikrinti. Jei kam vargti nesinori – įdedu tuos lapus čia. Skaitykite, nagrinėkite. Dar kartą kartoju – aš slėpti neturiu ko“, – pakartojo prezidentas.
Šalies vadovas taip pat adresavo jam keltus klausimus dėl tarnybos sovietinėje armijoje.
„Tuo pačiu atsakysiu ir į klausimus dėl tarnybos sovietų armijoje. Karinėje įskaitoje, be abejo, buvau, kaip ir visi to meto jaunuoliai. Armijoje netarnavau, nes vaikystėje lėkdamas dviračiu patyriau sunkią vidaus organų traumą (apie tai, beje, rašyta) ir buvau pripažintas netinkamu rikiuotės tarnybai“, – rašė šalies vadovas.
„Sveikatą profilaktiškai tikrinuosi kasmet. Dėkui Dievui – ji gera, leidžia sėkmingai atlaikyti darbo krūvį ir stresą, ir galvoti apie ateitį. Nors, suprantu, būtent tai ir sukelia daugiausia erzelio“, – kritikams atkirto jis.
Prezidentas pakartojo, kad stojimas į Komunistų partiją bei šio fakto slėpimas 2019 m. kandidatuojant į šalies vadovo postą buvo klaida. Pasak prezidento, „jauno žmogaus sprendimas“ neturėjo jokios įtakos jo pasaulėžiūrai, siekiams, politiniams sprendimams.
„Nusprendęs eiti į politiką, puikiai supratau, kad atsidursiu po padidinamuoju stiklu. Vieni tai darys, nes visuomenė turi teisę žinoti, kiti – kad patenkintų smalsumą, treti – dėl politinės naudos“, – teigė šalies vadovas.