respublika.lt

"Respublikai" pavyko gauti D.Grybauskaitės atsakymus Antikorupcijos komisijai

(0)
Publikuota: 2012 kovo 29 18:54:34, Respublika.lt
×

Prezidentė Dalia Grybauskaitė jau atsakė į nepatogius Seimo Antikorupcijos komisijos klausimus, susijusius su FNTT skandalu ir savo vaidmeniu jame.

 

Antikorupcijos komisija kovo 2 dieną konstatavo, kad du FNTT vadovus tuometis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis atleido neteisėtai ir rekomendavo juos grąžinti į postus, o R.Palaitį atstatydinti. Parlamentarai išsikvietę į Seimą apklausė daugybę aukštų pareigūnų, tačiau prezidentei klausimai buvo išsiųsti raštu.

Šalies vadovė pažadą atsakymus pateikti per įstatyme numatytą terminą - 30 dienų - ištesėjo. Ir nelaukė paskutinės dienos (galėjo rašyti iki balandžio 8-osios). 

Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės atsakymai į Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos klausimus:

1 klausimas: Komisijai buvo pateikta informacija, kad būta VRM ministro R.Palaičio konsultacijų su Jumis sprendžiant FNTT vadovų teisės dirbti su įslaptinta informacija atėmimo bei jų atleidimo klausimą, taip pat Jūsų pokalbių su FNTT vadovu V.Gailiumi. Prašytume pateikti informaciją apie minėtus pokalbius.

Atsakymas:
Konstitucijos 96 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad ministrai, vadovaudami jiems pavestoms valdymo sritims, atsakingi Seimui ir Respublikos Prezidentui.

Reguliarūs susitikimai ir pokalbiai su ministru pirmininku, ministrais ir jiems pavaldžių institucijų vadovais, Seimo valdyba ir Seimo komitetais padeda sklandžiau priimti įvairioms šalies gyvenimo sritims svarbius sprendimus.

Su vidaus reikalų ministru ir FNTT vadovu buvo kalbama apie galimai prieš valstybę įvykdytą nusikaltimą, teisėsaugos institucijų vadovų reputaciją ir atsakomybę.

2 klausimas: Ar, kaip skelbiama viešai, Jūs 2012 m. vasario mėnesį buvote susitikusi su ponu A.Medalinsku ir kalbėjote su juo apie FNTT vadovų atleidimą ir ar V.Gailiaus netinkamumą eiti FNTT vadovo pareigas grindėte ir tuo, kad jis „nėra pasistatęs nuosavo namo“?

Atsakymas:
Priėmiau poną A.Medalinską. Pokalbio, kuriame informavo apie jo inicijuojamą mitingą, A.Medalinskas pasiprašė pats. Kalbėta ir apie teisėsaugos pareigūnų pažeidžiamumą.

3 klausimas: Ar Jums buvo pateikta Jonui Markevičiui A.Neveros 2011 m. lapkričio 16 d. perduota informacija, susijusi su D.Raulušaičiu, dėl galimo informacijos nutekinimo?

Atsakymas:
Patarėjas informavo apie susitikimą su tuometiniu generalinio prokuroro pavaduotoju Andriumi Nevera, kuriame A.Nevera informavo apie kolegos generalinio prokuroro pavaduotojo D.Raulušaičio žmonos giminystę su dienraščio „Lietuvos rytas“ redaktoriaus pavaduotoju.

4 klausimas: Paaiškinkite Komisijai, ką reiškia viešai žiniasklaidai išsakyti Jūsų žodžiai „<...> ministras čia ne prie ko <...“ paaiškinant klausimus apie FNTT vadovų atleidimo aplinkybes. Ar šia fraze norėta pasakyti, kad ministras R.Palaitis tik vykdė Jūsų nurodymą?

Atsakymas: Po patikrinimo ant abiejų FNTT vadovų krito įtarimo šešėlis, o teisėsaugos institucijų vadovų reputacija neturi kelti jokių abejonių. Šiame kontekste žurnalistas klausė apie pasitikėjimą ministru R.Palaičiu.

5 klausimas: Ar Jums buvo žinomi viešai nedeklaruoti Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojo D.Raulušaičio žmonos giminystės ryšiai su informaciją apie galimą AB banko „Snoras“ bankrotą paviešinusio dienraščio „Lietuvos rytas“ vyr. redaktoriaus pavaduotoju A.Budriu?

3 atsakymas.


6 klausimas: Ar Jums yra žinoma faktų, kad FNTT nevykdė tyrimų, susijusių su politinių partijų rėmėjais, atsižvelgdami į politikų nurodymus ar prašymus?

Atsakymas:
Rengiant įstatymo pataisas, draudžiančias juridinių asmenų paramą partijoms, FNTT 2011 m. spalio mėn. pateikė informaciją, kad 2005-2011 m. laikotarpiu nebuvo atliekami jokie tyrimai, susiję su galimai nusikalstamu politinių partijų finansavimu, ir kad tarnyba neturi jokių duomenų apie politinių partijų finansavimą neteisėtais pinigais iš užsienio.

Informacija apie FNTT veiklos prioritetus, planus ir rezultatus, teismą pasiekusius tyrimus prieinama ir parlamentinę teisėsaugos institucijų kontrolę vykdančiam Seimui.

Teisėsaugos institucijos turi būti nepriklausomos nuo verslo ir politikų įtakos, todėl FNTT pertvarka dar 2010 m. buvo įvardyta tarp prioritetinių Vyriausybės darbų, tačiau iki šiol neįvykdyta.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek dienų kitą savaitę (gruodžio 23-29 d.) dirbsite?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate I.Šimonytės Vyriausybės darbą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +5 C

-1 +3 C

-2 +6 C

0 +5 C

-2 +5 C

+1 +6 C

0-4 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s