respublika.lt

Už šeimą jau reikia kovoti

(0)
Publikuota: 2016 sausio 14 12:10:02, Edita SIAVRIS, zinios@vakarozinios.lt
×
nuotr. 1 nuotr.
Už šeimą jau reikia kovoti. Eltos nuotr.

Žmogaus prigimčiai prieštaraujančias ideologijas jau siekiama įtvirtinti įstatymais, tradicinės šeimos gynėjai neabejoja, kad už šeimą ir jos vertybes teks kovoti iš visų jėgų. Homoseksualų paradai - dar ne pabaiga, visuomenės pripažinimo jau siekia ir transseksualai. Kas toliau?

 

Jokio atsakymo

Praėjusių metų rugsėjį Lietuvos tėvų ir jaunimo organizacijos siuntė raštą Europos Parlamentui, kad šis užkirstų kelią genderizmo idėjų skleidimui mokyklose, kartu kėlė klausimą dėl tos pačios lyties santuokų įteisinimo ir kitų tradicinės šeimos instituciją griaunančių idėjų. Mat dvi Europarlamento narės rugsėjį Europos Parlamente teikė pranešimus dėl pagrindinių teisių padėties Europos Sąjungoje 2013-2014 metais ir dėl didesnių galių suteikimo merginoms pasitelkiant švietimą Europos Sąjungoje. Skamba gal ir nebauginančiai, tačiau prisidengiant žmogaus teisėmis Europos Parlamente norima įtvirtinti dalykus, prasilenkiančius su tradicinės šeimos vertybėmis. Tuo įsitikinęs Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininkas Tomas Šalkauskas, minėta asociacija buvo viena iš pasirašiusių raštą Europos Parlamentui, raginant stabdyti tokias ideologijas. „Nors jau praėjo keli mėnesiai, iš Europos Parlamento negavome jokio atsakymo. Galiu pasakyti, kad jei ir būna kokie atsakymai, tai jie labai formalūs ir nieko nepasakantys“, - sakė jis.

T.Šalkauskas atkreipė dėmesį, kad žmogaus prigimčiai prieštaraujančios idėjos Europoje - akivaizdžios. Einama kryptimi, esą žmogaus lytis nėra svarbu, o svarbu aplinka ir tai, kuo žmogus apsisprendžia būti. Štai Ispanijoje, konkrečiai Katalonijoje, transseksualumas jau nebelaikomas patologija. Toks terminas jau išbrauktas iš medikų lūpų. Toks faktas yra akivaizdžiausias įrodymas, kad transseksualumą kaip tokį visuomenei norima pateikti kaip normą.

Projektai nepadėjo, ėmėsi konvencijos


Visi puikiai pamename, kaip prieš keletą metų Lietuvos darželiuose buvo bandomas prastumti „Gender loops“ projektas, šiek tiek vėliau stengtasi platinti knygeles su socialinės lyties idėjomis, tačiau visuomenė tam pasipriešino.

Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininkas teigė, kad šias su sveiku protu prasilenkiančias ideologijas jau norima įtvirtinti teisinių aktų lygiu. „Vienas iš pavojingiausių dalykų yra konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje. Tas ne tik Europos Sąjungos, bet ir Europos Tarybos valstybių išleistas dokumentas skamba labai gražiai, lyg ir būtų galima jam pritarti, tačiau čia yra keli sakiniai, dėl ko asmens negalima diskriminuoti, tai yra dėl socialinės lyties, - kalbėjo T.Šalkauskas. - Kitaip sakant, jei vyras apsisprendė būti moterimi, o moteris - vyru, tai jų negalima dėl to diskriminuoti, o pripažinti, kad jie tokie yra.“

Beje, Teisingumo ministerija jau ateinantį pavasarį Seimui pristatys Civilinio kodekso pataisas, kuriose atsispindės lyties keitimo reglamentavimas. Pagrindinis argumentas, kodėl reikėtų pakeisti Civilinį kodeksą - Europos Žmogaus Teisių Teisme Lietuvos pralaimėtos bylos (o tokias bylas Lietuvoje galima ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti), kai lytį pasikeitęs asmuo Lietuvoje negali be teismo sprendimo pasikeisti asmens dokumento, kuriame būtų įrašyta „naujoji“ asmens lytis. Po Civilinio kodekso pataisų asmenims būtų numatyta teisė į lyties keitimo registraciją.


Rima BAŠKIENĖ, Seimo parlamentinės grupės:

- Pernai Seimo konferencijos viešnia vokiečių sociologė Gabrielė Kubi kalbėjo apie genderizmo ideologijos grėsmes šeimai ir kaip atpažinti šios ideologijos apraiškas. Ar viskas baigėsi tik konferencija, ar Seimas jau rado priemonių kovoti su šia ideologija?


- Pirmiausia Seimas jau padarė esminę klaidą. Šeimos ir vaiko reikalų komisija mūsų valstybėje buvo lakmuso popierėlis, į šią komisiją suplaukdavo visa informacija, kas Lietuvoje yra, mes formavome šeimos politiką. Dabar šeimos politikos formavimo funkcija atiduota Socialinių reikalų ir darbo komitetui, tarp begalės funkcijų, kurias vykdo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, šeimos politika kažkur yra, bet nebėra tokios ryškios veiklos. Taigi Seimas nebeturi aiškios informacijos. Atskiro kalbėjimo genderizmo tema nebuvo.

- Jau pavasarį Seimui teisingumo ministras pristatys Civilinio kodekso pataisą dėl lyties keitimo reglamentavimo? Ar Seimas žada pataisoms pritarti?

- Tikiu, kad šios kadencijos Seimas tikrai nepriims to įstatymo. Aišku, diskusijų bus, bus skirtingų nuomonių, nes Seime turime ir radikaliai mąstančių, ir liberalių pažiūrų žmonių. Manau, kad Seimo pavasario sesija bus audringa. Teisingumo ministrą puikiai pažįstu, ir tos pataisos ne dėl to, kad jis to labai norėtų, o todėl, kad yra Europos Sąjungos reikalavimas, juk Lietuva neišvengtų baudų.

- Lyties keitimo tema aktuali itin mažai grupei žmonių, o sprendimai kažkodėl - politinio lygio, juk tai tokių ideologijų primetimas visai visuomenei. Europos Žmogaus Teisių Teisme gali atsidurti retomis ligomis sergančių žmonių bylos dėl to, kad valstybė nesuteikia jiems reikiamo gydymo ir jie dažnai pasmerkti mirčiai, nejaugi tai nėra svarbiau?

- Visiškai teisingai, priėmus lyties keitimo sprendimą, mes atidarytume Pandoros skrynią. Europos Žmogaus Teisių Teismas yra pasisakęs už šeimos politiką, ją sprendžia pati valstybė, mes turime jėgos pasakyti, kad šeima, sudaryta vyro ir moters santuokos pagrindu, yra šeima, nes kas kitas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar reikėtų leisti medikams tam tikrais atvejais bendraujant su pacientais įrašinėti vaizdą ir garsą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokie jums buvo 2024-ieji metai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +5 C

0 +4 C

+2 +5 C

+1 +3 C

+2 +5 C

+3 +5 C

0-4 m/s

0-8 m/s

0-6 m/s