respublika.lt

Bankas prasisuko Vievio paukštyne

(0)
Publikuota: 2012 kovo 29 13:59:27, Alia ZINKUVIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė
×

Dėl didžiausio Lietuvoje Vievio paukštyno susikibę garsūs Kauno verslininkai Visvaldas Matijošaitis ir Tautvydas Barštys užvertė teismus prašymais ir ieškiniais. O pastarojo vadovaujama įmonė „KG Group“ organizuoja dalį akcininkų per 53 mln. litų paukštyno skolą padengti savo lėšomis.

Prieš metus įsigijusi 24 proc. sunkioje finansinėje situacijoje atsidūrusio Vievio paukštyno akcijų, bendrovė „KG Group“ teigia investavusi į jį jau 25 mln. litų. Tačiau iki 2011 m. susidariusios daugiau kaip 53 mln. litų skolos liko, pernai birželį įmonei iškelta bankroto byla.

Didžiausias Vievio paukštyno kreditorius „Swedbank“ ir kelios jo įmonės š.m. kovo 14 d. 23 mln. litų skolos reikalavimus perleido V.Matijošaičio valdomai „Vičiūnų“ įmonių grupei. Be to, šių metų vasarį viena šios grupės įmonių perpirko beveik 3 mln. litų skolos reikalavimą iš „UniCredit Bank“ Lietuvos skyriaus.

Šiuos sandorius „KG Group“ apskundė teismui ir siekia, kad Vičiūnų įmonių grupė nebūtų pripažinta Vievio paukštyno kreditoriumi. T.Barštys ir jo advokatai įtaria, kad „Vičiūnai“ siekia perimti paukštyno kontrolę ir jį sužlugdyti, mat skelbiasi, kad patys statys didelį paukštyną.

„Swedbank“ T.Barštys kaltina pažeidus verslo etiką.

„Pernai lapkritį teismas patvirtino hipoteka užtikrintą „KG Group“ finansinį reikalavimą dėl bendros 23,244 mln. litų sumos į bankrutuojančią bendrovę Vievio paukštyną. Dėl šios skolos išpirkimo su „Swedbank“ atstovais buvome susitikę gal 10 kartų. Bet jie norėjo daugiau, nei patvirtino teismas. Ir „Vičiūnai“ sumokėjo per 3 mln. litų“, - piktinosi verslininkas.

„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius teisinosi, kad su „KG Group“ susitarimas dėl Vievio paukštyno įsipareigojimų teisės įsigijimo pasiektas nebuvo, nes „KG Group“ siūloma kaina neatitiko „Swedbank“ lūkesčių, ir ją patvirtinus būtų patirti dideli nuostoliai. Todėl esą bankas ir sugrąžino kovo 2 d. „KG Group“ pervestus 23 mln. litų, o reikalavimo teisės perleistos „Vičiūnams“.

Lūkesčiai ar godumas? Kodėl „Swedbank“ užsigeidė 3 mln. litų daugiau nei patvirtinta teismo suma, banko atstovas taip ir neatsakė.

Irmantas Norkus, advokatų kontoros „Raidla Lejins & Norcous“ vadovaujantysis partneris, teigia, kad „Vičiūnų“ sandoriai įsigyjant Vievio paukštyno skolas iš „UniCredit Bank“ ir „Swedbank“ negalioja, nes tam buvo reikalingas Konkurencijos tarybos leidimas.

Advokato teigimu, jei naujieji Vievio paukštyno kreditoriai nebūtų pripažinti, 54 proc. įmonės akcijų valdantys akcininkai per porą mėnesių padengtų daugiau nei 53 mln. litų paukštyno skolų ir teismui nebeliktų nieko kito, tik nutraukti bankroto procedūrą.

Tuo tarpu „Vičiūnų“ įmonių grupės verslo planavimo ir analizės skyriaus vadovas Tomas Bagdonavičius tikino, kad ardyti veikiančios įmonės neketinama, atvirkščiai, siekiama prikelti ją iš merdėjimo ir paversti modernia, eksportui dirbančia įmone.

„Dėl Vievio paukštyno viską darome teisėtai, komercinėmis derybomis. O „KG Group“ skundžia viską, ką įmanoma apskųsti, tik tam, kad stabdytų procesą ir išloštų laiko“, - „Respublikai“ sakė T.Bagdonavičius.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kokių minčių sukėlė žinia apie G.Palucko NT Brazilijoje ir Turkijoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „Telegram“?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+9 +15 C

+10 +18 C

+11 +19 C

+18 +23 C

+20 +28 C

+23 +27 C

0-3 m/s

0-4 m/s

0-3 m/s