DNB bankui nepavyko pasiekti, kad teismo sprendimu būtų konstatuota, esą jis, už skolintas lėšas siūlęs įsigyti su akcijomis susietų obligacijų (SASO), nepadarė pažeidimų. Taip tvirtina šio banko klientai. O pats bankas tvirtina, kad teismas priėmė jam palankų sprendimą.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) konstatavo, kad tuometė Vertybinių popierių komisija (VPK), skelbdama tyrimo išvadas apie DNB banką, padarė tam tikrų procedūrinių pažeidimų, tačiau tai nereiškia, kad VPK konstatuotų DNB banko veiklos spragų nebuvo. Taip tvirtina nukentėjusiųjų atstovai.
„Mūsų nuomone, šios VPK išvados galės būti teikiamos teismams, kuriuose nagrinėjami smulkiųjų investuotojų reikalavimai DNB bankui atlyginti žalą, ir turėtų sustiprinti jų pozicijas“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Dominykas Vanhara.
Pasak jo, keliais atvejais klientai pirmos instancijos teismuose jau yra pasiekę pergales prieš DNB, dar 35 žmonių du bendri ieškiniai nagrinėjami apygardų teismuose.
A.Vanharos teigimu, po tokio LVAT sprendimo žmonėms laimėti prieš banką atsirado dar daugiau šansų, todėl asociacija kviečia visus vienytis ir bylinėtis kartu.
VPK yra skelbusi, kad DNB platintų SASO už lėšas, pasiskolintas iš to paties banko, galėjo įsigyti apie 640 neprofesionalių investuotojų, jie galėjo patirti beveik 100 mln. litų nuostolių.
VPK konstatavo, kad DNB bankas nesiekė įsitikinti, ar jo platinamas ir rekomenduojamas ypač rizikingas investicinis produktas atitinka neprofesionalių klientų interesus, tinkamai neatskleisdavo rizikos.
Tuo tarpu DNB atstovas Andrius Vilkancas tvirtina, kad VAT sprendimas buvo palankus ne klientams, o bankui. Anot jo, teismas esą išaiškino, kad VPK pateikta nuomonė neturi sukelti bankui kokių nors teisinių padarinių, o iš jos išvadų reikia pašalinti vietas, kuriose konstatuota, kad banko veikla neatitiko teisės aktų reikalavimų.
Parengta pagal dienraštį "Respublika"