Praėjusiais metais įmonių bankrotų skaičius 14 proc. viršijo 2012 m. „rezultatą“. Žlugusiose bendrovėse darbo neteko 6139 darbuotojai - 737 daugiau nei užpernai.
Nors iš valdžios tribūnų buvo girdėti tik optimistiniai šūkiai apie šuoliais kylančią šalies ekonomiką, pernai bankrutuojančiomis buvo paskelbta beveik 200 įmonių daugiau nei 2012 m. - iš viso 1545 ūkio subjektai. Labiausiai verslas nesisekė didmeninės prekybos, transporto ir paslaugų įmonėms.
Įmonių kreditingumo vertinimo bendrovės UAB „Creditreform Lietuva“ specialistai, išanalizavę Registrų centro duomenis, teigia, kad svarbiausios verslo nesėkmių priežastys ir toliau nesikeičia: stambėjantys rinkos žaidėjai išstumia smulkius konkurentus, kai kuriose ūkio šakose auga nauji verslai, o dalis įmonių žlugo stipriai ūgtelėjus sąnaudoms ar kritus pajamoms.
„Gausesni prekybos ir paslaugų įmonių bankrotai liudija, kad daugelis vidaus rinkoje veikiančių subjektų yra gana silpnos būklės. O metų pabaigos tendencijos rodo, kad trumpėja prekių ir paslaugų paskirstymo grandinės - iš jų iškrenta unikalių nišų vidaus rinkoje neužimančios didmeninės prekybos įmonės, ypač tos, kurios neturi pakankamai apyvartinio kapitalo“, - akcentuoja UAB „Creditreform Lietuva“ direktoriaus pavaduotojas Romualdas Trumpa.
25,5 proc. bankrutuojančių įmonių sudaro naujos, įsteigtos po 2009 m., o, pavyzdžiui, maitinimo veikloje bankrutuoja net 49 proc. naujų įmonių.
Parengta pagal dienraštį „Respublika“