Su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene susitikęs dirbti Lietuvoje pradėjęs Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas (Amir Maimon) patikino, kad jo šalį domintų lietuviška mėsa. Galimybė eksportuoti jautieną į Izraelį atsirado Lietuvoje įteisinus ritualinį skerdimą ir mėsos ruošimą pagal košerinio maisto reikalavimus.
Izraelio ambasadorius A. Maimonas papasakojo apie Izraelio žemės ūkį kaip labai išvystytų technologijų sritį. Žemės ūkis sudaro vos 2 proc. šalies ekonomikos, tačiau beveik visiškai tenkina šalies maisto poreikius. Žemės ūkio ministrė labiausiai domėjosi Izraelio pieno ūkiu, kuris yra subsidijuojamas, o kainos už tam tikrus pieno ir duonos produktus parduotuvėse yra fiksuotos, ir jie kainuoja visur vienodai.
Ambasadorius pakvietė žemės ūkio ministrę dalyvauti tarptautinėje Izraelio žemės ūkio technologijų parodoje "Agritech Israel 2015", kuri vyks balandžio 28-30 dienomis Tel Avive. „Tai bus gera galimybė artimiau susipažinti su Izraelio žemės ūkiu, susitikti abiejų šalių ministrams ir žemės ūkio specialistams aptarti konkrečių abipusio bendradarbiavimo galimybių, - pažymėjo ambasadorius. - Mums svarbus dialogas su Lietuva".
Žemės ūkio ministrė padėkojo už kvietimą ir savo ruožtu pakvietė Izraelio ambasadorių ir žemės ūkio ministrą dalyvauti Pasauliniame pienininkystės kongrese, kuris šiemet, rugsėjo 17-24 dienomis, vyks Lietuvoje.
„Tai svarbiausias pasaulio pieno sektoriaus renginys, kurio metu vyks 10 konferencijų pieno sektoriui aktualiomis temomis, verslo susitikimai, aukščiausio lygio pienininkystės vadovų, žemės ūkio politikų ir sprendimų priėmėjų susitikimas", - akcentavo ministrė. V. Baltraitienė pakvietė ambasadorių apsilankyti ir 2016 m. pavasarį vyksiančioje didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės produktų parodoje "AgroBalt 2016" ir jos metu rengiamame aukšto lygio politiniame forume tolesniems bendriems darbams žemės ūkio srityje aptarti.
Praėjusių metų pradžios duomenimis, lietuviškos kilmės produktai sudarė 99 proc. žemės ūkio ir maisto produktų eksporto į Izraelį. Daugiausia iš lietuviškos kilmės produktų eksportuota sūrių, gyvų galvijų (jų sumažėjo nuo 12,2 tūkst. vnt. iki 4,9 tūkst. vnt.), šokolado ir produktų, turinčių kakavos, valgomųjų ledų. Šie produktai sudarė 76 proc. eksportuotų lietuviškos kilmės produktų. Eksportas viršijo importą 5,6 karto.