Seimo nariui Kęstučiui Masiuliui teko ištrinti žinutę viename socialiniame tinkle, nes politikas buvo apkaltintas rasizmu. O iš tikrųjų parlamentaras tesukritikavo dabartinę situaciją, kai ES lyderiai sugalvojo Afriką perkelti į Europą. Jo nuomone, kultūros, religijų maišymasis sukelia papildomų įtampų.
Kęstutis Masiulis savo paskyroje socialiniame tinkle penktadienį vakare parašė: „Žmogų iš Afrikos nėra sunku perkelti. Bet kaip iš žmogaus iškelti Afriką?“ Šeštadienį šiuos du sakinius politikas iš savo paskyros ištrynė. Kaip „Vakaro žinioms“ pasakojo pats šiuo metu Maltoje atostogaujantis parlamentaras, keli žmonės sukėlė isteriją ir apkaltino jį rasizmu, nors net ir turint lakiausią vaizduotę rasizmą čia sunku įžvelgti.
„Aš perdirbau gerai žinomą frazę, kad galima žmogų iš kaimo iškelti, bet kaimiečio iš žmogaus neiškelsi. Ir pagalvojau, kaip taikliai pasakyta apie kultūrinius tipažus. Todėl paėmiau ir parašiau tai apie Afriką. Jokio rasizmo čia nėra, tačiau kai kas angažuojasi šiai temai ir perdėtai reaguoja bei plečia Lietuvoje patyčių kultūrą. Tikrai nesu rasistas, tačiau dėl kultūrų ir civilizacijų maišymosi turiu savo nuomonę, nes esu daug keliavęs, ypač kai buvau mokslininkas. Mačiau, į ką tai išvirsta. Tai yra vargas ir žmonių kankinimas: tiek tų, kurie atvažiuoja, tiek tų, kurie juos priima, kai susidaro getai, žmonės nebegali gyventi šalia vieni kitų, kai pasipila agresija. Jei norima tiems pabėgėliams padėti, tai geriau padaryti jų gimtinėje. Ten jiems reikia padėti, o ne demonstruoti tariamą humanizmą valstybės pinigais čia“, - įsitikinęs K.Masiulis.
Politikas stebisi, kad Lietuvoje jau net draudžiama turėti nuomonę, jog kultūrų, civilizacijų, religijų susidūrimas kelia papildomą įtampą.
„Pas mus ir daug kur Vakaruose išplitęs libertariškas požiūris, požiūris, kad visos kultūros yra lygiavertės. Su tuo galima nesunkiai sutikti. Bet multikultūrizmas nėra vertybė. Kultūros turi tarpti maitindamosi savais syvais ir kultūriniai skirtumai turi išlikti, o ne vienai kultūrai siekti sužlugdyti kitą. Dabar kaip tik esu Maltoje. Tai žinote, kas čia tvarko kambarius, kas verda virtuvėse, kas atlieka juodžiausius darbus? Svetimšaliai. Taip pat yra ir kitose valstybėse. Tai yra valstybių egoizmas, kai į šalį prisikviečiama žmonių iš kitų valstybių ir jie yra įbaudžiauninami. Man tai humanizmu visai nekvepia“, - sakė K.Masiulis.
Seimo narys klausia: kaip turi jaustis apie 30 tūkst. Lietuvos šeimų, laukiančių socialinio būsto eilėje, kai pabėgėliams gyvenimo sąlygos mūsų šalyje bus užtikrintos be eilės?
„Be to, ne paslaptis, kad į kitą šalį atvykę žmonės stengiasi kurtis vienas šalia kito. Įsteikime Vilniuje kokį nors kvartalą, nesvarbu, čigonišką, turkišką ar arabišką. Ir iškart pamatysime, kad susidarys įtampa tarp to ir gretimo kvartalo žmonių, kad kris būsto kainos aplinkui, buitinis rasizmas ims plisti, plis narkomanija, apiplėšimai, ten galios gatvės įstatymai. Todėl neikime šiuo pavojingu keliu, kuriuo ėjo daugelis valstybių. Kai prisiimame tokį socialinį sprogdiklį, man darosi neramu. Kodėl mes turime prisiimti svetimas ligas, jei galime to išvengti?“ - retoriškai klausė K.Masiulis.