Stebėdama situaciją Izraelyje, Turkijai svarsto kariuomenės į Rytų Jeruzalę įvedimo galimybę. Tai pareiškė šalies parlamento tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Achmetas Beratas Čonkaras, duodamas interviu „RIA Novosti".
Tiesa, kol kas planuojama, kad Turkijos kariai atvyks kartu su kitomis tarptautinėmis taikdarių pajėgomis ir tik tokiu atveju, jeigu atitinkamą sprendimą priims tarptautinės organizacijos. Vėliau vyriausybei dar teks sulaukti parlamento pritarimo.
„Kol kas parlamentas nėra gavęs užklausos dėl galimybės siųsti karius į Rytų Jeruzalę. Galbūt vyriausybė dabar svarsto šį klausimą. Ar jis bus perduotas mums, kol kas, nežinoma", - patikslino pirmininko pavaduotojas.
Šis parlamentaro pastebėjimas gerokai skiriasi nuo šalies prezidento Redžepo Erdogano pozicijos. Turkijos vadovas situacijos palestiniečių - izraeliečių santykiuose blogėjimą palygino su Kalnų Karabacho „okupacija". Jis pabrėžė, kad Turkijos visuomenę papiktino „teroristinis Izraelio spaudimas". Pasak R.Erdogano, kadangi ši šalis „peržengė visas ribas", Turkija yra pasirengusi atskubėti palestiniečiams į pagalbą.
Masyvus Izraelio bombardavimas, kuriame be kitų grupuočių dalyvauja ir HAMAS, tęsiasi nuo gegužės 10 d. Oficialiai skelbiama, kad per atakas ir susidūrimus mažiausiai 200 žmonių žuvo, dar 600 buvo sužeista, tačiau nukentėjusiųjų gali būti gerokai daugiau.
Nesutarimai tarp palestiniečių ir izraeliečių paaštrėjo minint Jeruzalės Dieną. Šia data pažymima Izraelio kontrolės išplėtimą rytinėje miesto dalyje per 1967 m. vykusį Šešių dienų karą. Izraelis Jeruzalę laiko viena ir nedaloma sostine. Kita vertus, Palestina Rytų Jeruzalę („Al-Quds") vadina okupuota teritorija. Tai patvirtina ir JT Saugumo Tarybos rezoliucijoje.