O kas yra vardas? Jei tai būtų vien garsų rinkinys, tėvai galėtų vaikams duoti tik eilės numerius, o prodiuseriai - nesukti galvos, ieškodami būsimosioms žvaigždėms įspūdingų pseudonimų. Iš tikrųjų kiekvieno vardo skambesys nelyginant muzikinė melodija aplinkiniams sukelia vienokius ar kitokius jausmus, kurie persiduoda ir pačiam vardo savininkui.
Vieni
skamba energingai ir tvirtai, tarkim, Vladas. Kiti - įtemptai, treti - kerinčiai ar net seksualiai. Tai nesunku pastebėti, palyginus du vardus, kurių pirmasis tapo moteriškumo etalonu - Merlin Monro (Marilyn Monroe) ir Norma Beiker (Norma Baker). Norma skamba santūriai, šaltokai ir gana aštriai. Tuo tarpu Merlin varde dera lengvumas, kerai ir moteriškas žavesys. Vargu ar aktorė Norma Beiker su savo šaltu, neprieinamu vardu būtų galėjusi pasiekti tokių aukštumų be savo gundančio slapyvardžio - Merlin Monro.
Žavesio paslaptys
O kaip aplinkinius veikia jūsų vardas? Žinoma, seksualumo srityje vyrauja sava mada - masiniam skoniui įtakos turi kultūros, politikos, ekonomikos įvykiai. Šiandien toks vardas, kaip Marlen Dytrich (Marlen Dietrich) turėtų nedaug šansų pelnyti pripažinimą - jis pabrėžia vidinę jėgą ir nepriklausomybę, o mūsų dienomis tuo vyrų nesudominsi. Tačiau praėjusio amžiaus pradžioje būtent toks "vyriškos moters" tipas turėjo pasisekimą.
Vakarietiško gyvenimo mada, prigijusi dešimtojo dešimtmečio pradžioje, suteikė ypatingo žavesio užsienietiškai skambantiems vardams: Germanas, Maksas, Haris. Įkandin kaip atsvara sustiprėjo senovinių vardų ilgesys, kuriam laikui suteikęs ypatingo seksualumo Jokūbams, Kotrynoms, Barboroms, Elžbietoms, Ulijonams... Vardo žavesį sustiprina ir tai, jei jį nešioja ir sekso simboliai. Bet iš esmės seksualumo dėsniai lieka nekintami. Nuo senų senovės moteris viliojo vyro jėga, atkaklumas, tikslo siekimas, o vyrus pavergdavo švelnumas, geidulingumas, nuolankumas.
Ieškokite variantų
Įsiklausykite, kaip skamba jūsų vardas. Jei vyriškame varde girdėti tvirtumas ir pasitikėjimas, o moteriškas skamba švelniai ir melodingai - tai jau laidas, kad jis bus patrauklus priešingos lyties atstovams. Tačiau ir čia esama savų niuansų. Antai net tvirtas ir pasitikėjimu dvelkiantis Aleksandro vardas praranda šią savybę mažybinėse formose, išskyrus nebent vienintelį variantą - Aleksas.
Seksualiai skamba šie moteriški vardai: Ala, Anžela, Elena, Žana, Lilija, Lolita, Mariana, Marija, Natalija, Olga, Julija, Ulijona.
Patrauklumo abėcėlė
Kai kurie vardo garsai paprastai suteikia jam papildomo seksualumo. Seksualios raidės ir dvigarsiai vyriškuose, ir moteriškuose varduose:
L - atspindi tramdomas, bet besiveržiančias laukan emocijas.
M - atspindi giliausius jausmus ir išgyvenimus, taip pat ir seksualinius.
Č, C, Z - suteikia vardui azarto.
Ks - rodo spontaniškumą ir greitą reakciją.
Ša, Šu, Šo - atkreipia dėmesį ir suteikia paslapties atspalvį.
Ž, Dž, Nn, Ll, Mm, Bb - atspindi vidinę įtampą ir aistrą.
Dviejų balsių derinys (Aida, Laila, Ieva, Leonidas) - užuomina apie vardo savininko artistiškumą.
Ar mokate ilsėtis?
Nemaža dalis žmonių taip įsisuka į darbų ratą, kad ne tik pamiršta atostogas, bet ir nebe moka ilsėtis. Ar jūs esate vienas iš tokių žmonių, sužinosite atlikę testą.
1. Ar dažnai liūdite?
a) Taip, pasitaiko
b) Retai
c) Beveik niekada.
2. Turite kokį nors hobį?
a) Žinoma, turiu!
b) Turėjau, bet dabar jau ne.
c) Darbas tam tikra prasme ir yra mano hobis.
3. Ar turite įprotį laisvadieniais eiti miegoti kuo vėliau ir keltis vidurdienį?
a) Taip.
b) Ne, stengiuosi to nedaryti.
c) Kai kada.
4. Ar dėl darbo galite atsisakyti laisvadienių?
a) Taip buvo ne kartą.
b) Galiu.
c) Savo iniciatyva ne.
5. Kaip paprastai leidžiate laisvadienius?
a) Stengiuosi per juos apsilankyti teatre, parodoje, nueiti į kiną arba paplaukioti, paslidinėti, išsiruošti į čiuožyklą.
b) Mėgstu pasivartyti lovoje, paskaityti lengvo turinio literatūrą, pasėdėti prie kompiuterio arba televizoriaus.
c) Įvairiai, priklausomai nuo oro ir nuotaikos.
6. Kaip manote, ar lengvai prisitaikote prie darbo ir poilsio režimo pasikeitimų?
a) Manau, taip.
b) Kai kada man sunku persiorientuoti.
c) Toli gražu ne visada.
7. Pasirinkite jums priimtiniausią variantą:
a) Kas nepakankamai laiko skiria poilsiui, yra panašus į amatininką, kuris neturi laiko pagaląsti savo įrankių.
b) Žmogus ilsisi nuo vieno darbo tik dirbdamas kitą.
c) Ilsėtis reikia dar nespėjus pajusti nuovargio.
8. Ar mėgstate vaikščioti į svečius?
a) Ne itin.
b) Taip, dievinu kompanijas.
c) Kartais, pas senus pažįstamus.
9. Ar esate pasirengę atidėti darbą ir eiti pramogauti?
a) Kartkartėmis taip ir darau.
b) Mažai tikėtina.
c) Galiu, jei darbas nelabai skubus.
10. Ar sutinkate su nuomone, kad dirbant mėgstamą ir įdomų darbą atostogų nereikia?
a) Greičiau ne, negu taip.
b) Tam tikra prasme taip.
c) Kategoriškai ne.
Naudodamiesi lentele suskaičiuokite taškus ir susipažinkite su išvadomis.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a 3 1 3 3 1 1 2 3 1 2
b 2 2 2 2 3 2 3 1 3 3
c 1 3 1 1 2 3 1 2 2 1
10-16 taškų. Sprendžiant iš visko, esate žmogus, mėgstantis ne stumti laiką, o leisti jį įdomiai. Branginate laisvas dieneles ir bet kurioje kompanijoje nesijaučiate balta varna. Prie šventinio stalo esate laukiamas svečias!
17-23 taškai. Jūs žinote, kaip ilsėtis naudingai. Saikingumas ir mokėjimas laikytis aukso vidurio mūsų laikais yra itin aktualūs, o jūs iš esmės stengiatės vengti kraštutinumų. Beje, kai kada naudinga sugalvoti "ką nors tokio", pavyzdžiui, surenkite vakarėlį, kurio svečiai vilkėtų pasakų personažų kostiumus, ir nors porą valandų pasijuskite supermenu ar gerąja fėja.
24-30 taškų. Tikriausiai ne visada pajėgiate pamiršti darbus ir atsipalaiduoti. Ilsėtis reikia mokėti, ir jums yra ko pasimokyti, juk sakoma: tas, kas moka ilsėtis, pranoksta žmones, gebančius šturmuoti miestus. Patikėkite: jei laikinai atsitrauksite nuo kasdienių darbų, pasaulis dėl to nesugrius!
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“