Rekordinio šakočio kepimo šventės metu UAB „Romnesa“ kaimo turizmo sodyboje buvo atvertos ir pirmojo Rytų Europoje šakočių muziejaus durys.
Čia eksponuojami ne tik įvairių formų ir dydžių šakočiai, bet ir tokie, kokių formų ir receptūrų jie populiarūs tokiose šalyse kaip Vokietija, Austrija, Lenkija ir kitose. „Šis muziejus bus tikrai išskirtinis ir įdomus. Norime parodyti visą kelią iki šakočio. Kitaip tariant, dalykus, kurie reikalingi, norint užmaišyti tešlą ir iškepti šakotį“, - intrigavo įmonės savininkas Romualdas Spulis. Muziejuje rasite karvę, sužinosite, kaip išgaunamas sviestas ir grietinė, nes šie produktai įeina į šakočio tešlos sudėtį. Taip pat norima parodyti, kaip grūdai tampa miltais, tad čia eksponuojamos kultuvės, sietai, rasite ir indus, krosnis bei kitas įdomybes. Muziejuje renkama ir bus vis gausinama kiaušinių ekspozicija – nuo stručio iki putpelės. „Muziejus yra pirma mūsų organizuojamos edukacinės programos dalis. Antroji dalis – parodomasis, mokomasis šakočio kepimas“, - pasakojo R.Spulis.
Be šakočio lietuviškos skanėstų virtuvės neįsivaizduojantis R.Spulis sako, kad jam smagu domėtis šio skanėsto istorija, paruošimo technologija ir savo žiniomis pasidalyti su kitais: „Man malonu, kai žmonės domisi šakočiais, o mes, lietuviai, galime pasigirti tokiu į nacionalinę virtuvę įsiliejusiu skanėstu, kurio gaminimas turi gana gilias tradicijas. Manau, kad ne gintaras yra tikrasis mūsų auksas, o šakotis.“
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“