Finalo serija prasidėjo dramatiška čempionų pergale

(0)
Publikuota: 2024 gegužės 16 12:42:02, Lietuvos rankinio federacijos informacija
×
Vilniaus rankininkai (mėlyna apranga) finalą pradėjo pergalingai. rankinis.lt nuotr.

Lietuvos vyrų rankinio lygoje prasidėjo finalas. Serijoje iki trijų pergalių, kaip ir pernai, kovoja čempionės titulą ginanti Vilniaus „Šviesa“ ir vicečempionas Klaipėdos „Dragūnas“. Aikštelės pranašumą turintys reguliariojo sezono nugalėtojai vilniečiai pirmosiose rungtynėse namuose iškovojo pergalę 30:29 (17:13).

„Dragūnas“ geriau pradėjo susitikimą, bet pirmo kėlinio viduryje „Šviesa“ perėmė iniciatyvą ir išsiveržį į priekį 11:6. Po pertraukos vėl ne kartą keitėsi pirmaujanti komanda. 40 min. „Dragūnas" persvėrė rezultatą 23:22, bet 50 min. priekyje 27:26 jau buvo „Šviesa“. Paskutinę minutę kamuolį kontroliavę „Dragūno“ rankininkai galėjo išlyginti rezultatą, tačiau „Šviesa“ sugebėjo apsiginti ir išsaugojo minimalų pranašumą iki finalinės sirenos.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė po 8 įvarčius pelnę Valdas Drabavičius ir Šarūnas Ugianskis, 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Tadas Rasakevičius. Uostamiesčio komandai Lukas Juškėnas pelnė 7 įvarčius, Laurynas Simonavičius – 6, Gytis Šmantauskas – 5.

„Kaip ir priklauso finalui, rungtynių pradžia buvo sunki. Nusiraminę, sugebėjome atsiplėšti nuo varžovų. Bet finalas yra finalas ir sunku žaisti prieš tokius varžovus greitą ir veržlų rankinį, todėl „Dragūnas“ antrame kėlinyje persvėrė rezultatą. Gerai, kad vyrai nepalūžo, atsitiesė ir pelnėm svarbius įvarčius, kas leido pergale pradėti finalo seriją. Kertiniu žaidėju tapo T.Rasakevičius. Net tris mėnesius dėl traumos nesportavęs Tadas mums davė didelį impulsą. Išsaugojom savo aikštelės pranašumą, bet svečiuose mūsų laukia tikras pragaras. Komandai reiks tai iškentėti ir būti vieningai kaip kumštis. Tik tokiu atveju galim pasiekti pergalę svečiuose“, – teigė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

Antrosios finalo rungtynės vyks šeštadienį Klaipėdoje. „Manau, ir antrosiose rungtynėse bus panašus scenarijus, kaip ir Vilniuje. Rungtynės buvo tikrai vertos finalo vardo. Gaila, kad jos mums susiklostė nepalankiai. Rungtynių pradžia nieko blogo nežadėjo, bet po to varžovai susikrovė 4-5 įvarčių persvarą. Kažkur psichologiškai ne visai gerai sužaidėme. Nežibėjo ir mūsų vartų sargai, jiems sunkiai sekėsi atlaikyti varžovų metimus. Gali gintis kaip nori, bet jeigu per rungtynes atlaikom tik 6-7 metimus, tai yra per mažai pasiekti pergalę. Reikės tobulinti gynybą. Turime keletą dienų pasiruošimui ir mėginsime kažką įdomaus nuveikti treniruotėse. Pataisysime keletą niuansų ir Klaipėdoje turėtų būti kitoks rezultatas“, – tvirtino „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

Ketvirtadienį prasidės kova dėl bronzos medalių. Serijoje iki dviejų pergalių susitiks pusfinaliuose pralaimėję Kauno „Granitas-Karys“ ir HC „Vilnius“. Pirmas susitikimas dėl bronzos vyks Kaune.