Lietuvos baidarių slalomo čempionate triumfavo M.Atmanavičius

(0)
Publikuota: 2017 gegužės 01 16:58:58, Ingrida Petuchovaitė, Elta
×

Grigiškėse sraunioje Vokės upės dalyje vykusio atvirojo Lietuvos baidarių slalomo čempionato nugalėtojais vienviečių klasėse tapo Anglijoje gyvenantys lietuviai Mantas Atmanavičius ir Erika Baranauskaitė.

Varžybose dalyvavo 64 sportininkai. Svečiai iš Latvijos ir Baltarusijos sudarė rimtą konkurenciją Lietuvos atletams.

Šį pavasarį gausūs lietūs lėmė aukštą vandenį Vokės upėje, tuo pačiu buvo itin sudėtinga įveikti visus 20 vartų varžybų trasoje. Praleisti ar kita kryptimi įveikti vartai šioje olimpinėje sporto šakoje baudžiami 50 sekundžių bauda, o už paliestą vartų kartelę baudžiama dviem baudos sekundėmis. Pirmajame iš dviejų atrankos plaukimų 50 sekundžių bauda pakišo koją net dabartiniam vicečempionui. Vilius Rasimavičius įveikęs trasą per 122,05 sekundės, tačiau praleidęs vienerius vartus ir palietęs dviejų vartų karteles, uždirbo 54 baudos sekundes ir su suminėmis 176,05 sekundės atsidūrė atrankos plaukimo lentelės apačioje. Pirmuoju bandymu į finalą nepateko ir dabartinis čempionas M. Atmanavičius. Atrankos plaukime M. Atmanavičius trasą įveikė per 105,35 sekundės, įskaitant 4 baudos sekundes, tačiau to nepakako pirmuoju bandymu patekti tarp pirmųjų dešimties laimingųjų. Antrajame atrankos plaukime abu atletai užėmė pirmąsias vietas ir užtikrintai pateko tarp papildomų penkių finalinio plaukimo dalyvių.

Finaliniame plaukime kova tiesiog virė. Varžybų prizines vietas užėmė sportininkai, sugebėję pagerinti savo atrankos plaukimo rezultatus. M. Atmanavičius, sugebėjęs trasą įveikti net 7 sekundėmis greičiau nei atrankos plaukime bei išvengti baudos sekundžių, triumfavo. Čempionas įveikė trasą per 86,05 sekundės (be baudos sekundžių) ir sidabro medalio laimėtoją V. Rasimavičių aplenkė vos 0,07 sekundės. Bronzos medalį laimėjo pernykštis Lietuvos čempionas latvis Kasparas Pakeras, nuo čempiono atsilikęs 2,83 sekundės.

M. Atmanavičius sėkmingai startavo ir vienviečių kanojų varžybose. Finaliniame plaukime jis iškovojo bronzos medalį, trasą įveikęs per 111,94 sekundės (6 b. sek.). Čempionu šioje klasėje tapo Baltarusijos atstovas Viktoras Trasiakas, trasoje sugaišęs 91,75 sekundės (0 b. sek.).

Moterų vienviečių baidarių klasėje E. Baranauskaitė tvirtai žengusi atrankos plaukime pirmuoju numeriu į finalą, finale plaukė užtikrintai ir su 108,83 sekundės (0 b. sek.) dešimtą kartą tapo Lietuvos čempione. Antrąją vietą užėmė 15-metė Kamilė Petrauskaitė. Ji 0,62 sekundės aplenkė čempionę trasoje, tačiau uždirbo 12 baudos sekundžių.

Šios varžybos yra vienos iš trijų atrankinių varžybų formuojant Lietuvos rinktinę, vyksiančią į birželio 4-6 dienomis Slovėnijoje vyksiantį Europos baidarių slalomo čempionatą. Anglijos lietuviai, startuojantys Lietuvos varžybose, pagal baidarių ir kanojų irklavimo federacijos taisykles turi teisę startuoti už Lietuvą.