Užvakar Kinijoje, Šanchajaus mieste, vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate debiutavo Lietuvos šuolininkai į vandenį, o margame 2200 sportininkų būryje pirmenybių startams ruošiasi dar šeši Lietuvos plaukikai.
Kukli pradžia
Pirmieji Lietuvos atstovų startai pernelyg nenustebino. Užvakar Ignas Barkauskas ir Sergejus Baziukas sinchroninių šuolių į vandenį nuo 3 m tramplino atrankos varžybose surinko 301,77 taško ir užėmė 17-ą vietą. Lietuviai pranoko tris varžovų duetus. Pasak Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) direktoriaus Emilio Vaitkaičio, geresnių rezultatų šioje rungtyje sunku buvo tikėtis. „Pradėkime nuo to, kad Lietuvoje nėra nė vieno baseino, kuriame šuolininkai galėtų kartu treniruotis ir atlikti sinchroninius šuolius nuo 3 m tramplino. Sportininkai buvo priversti kelis kartus keliauti į Minską, kad bent minimaliai pasirengtų čempionatui. Taigi jų pasirodymas nebuvo tragiškas“, - konstatavo E.Vaitkaitis.
Šiandien abu sportininkai dalyvaus šuolių nuo 3 m tramplino individualiose varžybose. „Tikimės, kad bent jau I.Barkauskas turėtų pademonstruoti geresnį rezultatą. Apie kelialapius į olimpiadą nešnekame, tiesiog tikimės, kad jie pasirodys pagal galimybes“, - diplomatiškai kalbėjo LPF direktorius.
Olimpinių kelialapių medžioklė
Pasaulio čempionate dalyvaus ir šeši Lietuvos plaukikai: Vytautas Janušaitis, Giedrius Titenis, Mindaugas Sadauskas, Matas Andriekus, Paulius Viktoravičius ir Raminta Dvariškytė. Pasak Lietuvos plaukimo federacijos direktoriaus E.Vaitkaičio, užvakar visi sportininkai susirinko į Šanchajų. „Didžioji dalis - keturi plaukikai ir jų treneriai - varžyboms rengėsi Singapūre. Dar du plaukikai - M.Andriekus ir R.Dvariškytė - į Kiniją išskrido prieš pat varžybas. Jie tik birželio 30 d. įvykdė normatyvus, šiek tiek užtruko ir kelionės dokumentų paruošimas, - teigė E.Vaitkaitis.
Pasak LPF direktoriaus, konkrečių tikslų federacija plaukikams nekelia. „Tikimės, kad mūsų lyderiai G.Titenis ir V.Janušaitis sugebės patekti į finalus. Kiti sportininkai tiesiog turėtų mėginti pademonstruoti geriausius asmeninius rezultatus, - kalbėjo E.Vaitkaitis. - Vis dėlto šios varžybos - tai ir galimybė įvykdyti olimpinį A lygio normatyvą. Be G.Titenio ir V.Janušaičio, neblogą galimybę turi ir M.Sadauskas. Kita vertus, jei komadiniame plaukime patektume į geriausių komandų 12-uką, į Londoną deleguotume gerokai didesnį plaukikų desantą“.
Lyderių startai
2009 metais Romoje vykusiame pasaulio plaukimo čempionate sėkmingiausiai pasirodęs G.Titenis 200 m krūtine distancijoje užėmė trečią vietą, o 100 m krūtine rungtyje buvo šeštas. Pernai Budapešte vykusiame Europos čempionate G.Titenis vienintelis iš gausios Lietuvos plaukikų komandos sugebėjo patekti į finalą. 100 m krūtine rungtyje jis užėmė 5-ą vietą. „Mes pasitikime ir sportininku, ir jo treneriu, - sakė E. Vaitkaitis. - Giedrius ne kartą įrodė, kad gali „iššauti“ per svarbiausias sezono varžybas, nors iki tol jį daug kas paskubėdavo „nurašyti“.
Kitas Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis V.Janušaitis prieš dvejus metus Romoje vykusiame pasaulio plaukimo čempionate startavo keturiose rungtyse - 50 m nugara, 100 m peteliške, 200 m ir 400 m kompleksiniu plaukimu. Tąsyk vieno iš Lietuvos plaukimo rinktinės lyderio pasirodymai baigėsi parengiamajame etape. Sekmadienį pirmasis iš lietuvių varžybose startuos G.Titenis. Šiandien 22-ą gimtadienį švenčiantis anykštėnas kovos 100 m plaukimo krūtine rungtyje. V.Janušaitis į kovą stos liepos 27 dieną, 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje.
Startai
Giedrius Titenis (Anykščiai) - 50 m, 100 m ir 200 m krūtine.
Vytautas Janušaitis (Kaunas) - 100 m peteliške, 200 m ir 400 m kompleksiniu plaukimu.
Mindaugas Sadauskas (Panevėžys) - 50 m ir 100 m laisvu stiliumi.
Matas Andriekus (Kaunas) - 100 m nugara.
Raminta Dvariškytė (Vilnius) - 200 m krūtine.
Paulius Viktoravičius (Šiauliai) - 100 m laisvu stiliumi estafetėje.
Lietuvos vyrų plaukimo rinktinė dalyvaus 4 x 100 m kombinuotoje estafetėje.
Parengta pagal dienraštį "Respublika"