Lengvosios atletikos asociacija (LAA), iki šiol savo renginius dažniausiai organizuodavusi sostinėje, bėgimo varžybas Adolfo Aleksejūno taurei laimėti perkėlė į Kaišiadoris. Dėl šio sprendimo organizatoriai visiškai nesigaili. Moksleiviai iš mažųjų miestų ir miestelių džiaugėsi tiek prizais, tiek tuo, kad juos įteikė Lietuvos sporto legendos - A.Aleksejūnas ir Angelė Rupšienė.
Iš Vilniaus Vingio parko - į Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos stadioną. Taip pakeisti varžybų vietą nusprendė asociacijos vadovai, siekiantys populiarinti lengvąją atletiką tarp moksleivių. „Mieste visada daug varžybų. Norisi, kad ir kaimų, rajonų vaikai pamatytų mūsų garsiausius sportininkus, olimpinius čempionus ir rekordininkus. Nors oras ir labai prastas, manau, kad varžybos pasiteisino, nes vaikų susirinko tikrai daug. Ir ateityje ketiname taurių varžybas rengti rajonuose, nors kada nors gal grįšime ir į Vilnių“, - sakė valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas.
Į stadioną susirinko daugiau nei 200 jaunųjų sportininkų iš Kaišiadorių, Kauno, Prienų, Birštono, Žiežmarių, Kruonio, Rumšiškių, Paberžės ir Palomenės. Kauno pavyzdys rodo, kad didmiesčių jaunimui kelio niekas neužkerta, bet dauguma prizininkų buvo moksleiviai iš mažesnių miestų ir miestelių. Juos apdovanojo 1964 m. Tokijo žaidynėse 3000 m kliūtinio bėgimo olimpinį rekordą pagerinęs A.Aleksejūnas ir 1976 bei 1980 metų olimpinė čempionė krepšininkė A.Rupšienė.
„Bėgimas yra turbūt viena paprasčiausių lengvosios atletikos rungčių. Nereikia ypatingų sąlygų, stadionų, rūmų. Reikia vieno dalyko - noro“, - teigė A.Aleksejūnas. Pasak jo, tarp dalyvių netrūko techniškai bėgančių jaunuolių, nors rezultatai šiame renginyje nebuvo svarbiausias dalykas. Svarbiausia - populiarinti sportą. „Smagu žiūrėti į bėgantį jaunimą. Ir pamatyti Kaišiadoris smagu, nes seniai čia bebuvau. Labai malonu, kad mane pakviečia, kad nepamiršta. Sportas juk vienija žmones, kad ir ką tu darytum - ar bėgi, ar šoki, ar meti į krepšį“, - akcentavo A.Rupšienė.
Prie to, kad varžybos būtų surengtos Kaišiadoryse, prisidėjo Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro direktorius Dainius Tamulevičius. „Jis jau prieš porą metų siūlė, kad bent vienas renginys galėtų vykti čia. Tada atsisakėme, nes varžybas vykdėme Vilniuje, o didelių galimybių visur važiuoti nėra. Pernai rimtai apie tai pagalvojome, šiemet surengėme varžybas Kaišiadoryse ir neapsirikome“, - džiaugėsi A.Maldūnas. Kitos LAA varžybos taip pat bus surengtos ne Vilniuje. Gegužės 20 d. Birštone įvyks bėgimas dėl 1980 m. olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurės. „Graži vieta, prie Nemuno. Gal oras bus geresnis, taigi tikimės, kad ir dalyvių bus dar daugiau“, - vylėsi A.Maldūnas.
Kaišiadoryse varžybų dalyviai - tiek merginos, tiek vaikinai - buvo padalinti į tris amžiaus grupes. Jie bėgo 700 arba 1400 m nuotolius. Iš viso išdalinti šeši medalių komplektai. Medalius ir prizus pagamino „Stiklita“, dovanas sportininkams - „Gija“ ir „Langvarta“. Dalyviai vaišinosi „Vilniaus alaus“ pagaminta „Retro“ gira, „Hermio“ vandeniu bei „Rokiškio sūrio“ produkcija. Tarp renginio svečių buvo Kaišiadorių meras Vytenis Tomkus ir Kaišiadorių savivaldybės švietimo skyriaus vadovė Rimutė Arlauskienė.
Asmeninius prizus sportininkai atsiėmė iškart po varžybų, o po to Algirdo Brazausko gimnazijos salėje buvo surengtas komandų apdovanojimas. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai pasirodė Paberžės (Vilniaus r.) moksleiviai. Antrąją vietą užėmė Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro komanda, trečiąją - Palomenės (Kaišiadorių r.) bėgikai. Svečiams iš Palomenės atiteko ir skaitlingiausios komandos prizas.
Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“