respublika.lt

G.Nausėda susitiko su popiežiumi: kalbėta ir apie Rusijos agresiją, ir apie socialinę politiką

dovanų įteikė maldaknygę

(0)
Publikuota: 2019 lapkričio 08 15:16:41, Benas Brunalas, Sigita Zumerytė, Elta
×
nuotr. 6 nuotr.
Prezidentas susitiko su Šventuoju Tėvu. Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Italijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį susitikęs su popiežiumi, aptarė tiek Rusijos agresijos, tiek siekio įgyvendinti gerovės valstybę Lietuvoje temas. 

 

Po penktadienį įvykusio G. Nausėdos ir pirmosios ponios susitikimo su popiežiumi Prezidentūra skelbia, kad Lietuvos vadovas priminė bendrą Lietuvos ir Vatikano siekį pasmerkti pasaulio taikai grasinančią agresiją ir palaikyti nuo jos kenčiančias šalis – Ukrainą, Sakartvelą, Moldovą. Taip pat, tvirtina Prezidentūra, su popiežiumi kalbėta apie Rusijos veiksmus Baltijos šalyse ir regione, kurie nesutampa su pamatiniais saugumo ir gerovės tikslais pasaulyje.

Prezidentas popiežiui Pranciškui taip pat papasakojo apie savo kadencijos metu keliamus tikslus, kurie siejasi su Šventojo Sosto misija.

„Mano šalies vykdoma socialinė politika yra ir bus orientuota į socialiai pažeidžiamas šeimas, šalies regionų gyventojus, senyvus žmones. Manau, kad aktyvi socialinė politika turi būti kiekvienos šalies pagrindinis tikslas. Turime dalintis ir kreipti didesnį dėmesį į kiekvieną šalia esantį žmogų, būti atidesni silpnesniam ir vargstančiam“, – popiežiui sakė prezidentas.

Per pirmąjį prezidento kadencijoje susitikimą su popiežiumi Pranciškumi šalies vadovas padėkojo Bažnyčios patriarchui už nuolatinį dėmesį Lietuvai ir maldą už mūsų šalį ir jos žmones. Lietuvos vadovas taip pat padėkojo už Šventojo Sosto parodytą neeilinį palaikymą Lietuvai patirtos sovietinės okupacijos metu ir išliekantį dėmesį mūsų tautai.

Kaip išskirtinės pagarbos Lietuvai ženklas, pabrėžiama Prezidentūros išplatintame pranešime, primintas kunigo, Kauno arkivyskupo emerito Sigito Tamkevičiaus paskyrimas kardinolu.

„Dar niekada Lietuva negalėjo didžiuotis turėdama du kardinolus vienu metu“, – sakė prezidentas.

Audiencijos pabaigoje šalies vadovas perdavė popiežiui Pranciškui Lietuvos žmonių linkėjimus ir maldas.

Po apsilankymo pas popiežių, teigiama Prezidentūros pranešime, prezidentas G. Nausėda susitiko su Šventojo Sosto valstybės sekretoriumi kardinolu Pietro Parolinu, su kuriuo aptarė dvišalius santykius ir užsienio politikos klausimus. Kalbėta apie saugumo situaciją pasaulyje, skiriant išskirtinį dėmesį hibridinėms grėsmėms ir kibernetiniam saugumui. Išsakytas susirūpinimas Rusijos demonstruojamu priešiškumu Lietuvai, atsisakant suteikti vizas lietuviams, siekiantiems aplankyti tremtinių kapus ir pagerbti mūsų šalies intelektualų, kovotojų už laisvę, tikinčiųjų ir dvasininkų atminimą. Skirta laiko pokalbiui apie situaciją Ukrainoje, migracijos politiką.

Prezidentas ir pirmoji ponia lankėsi Šv. Petro bazilikoje, Aušros Vartų Dievo Motinos ir Čenstakavos Dievo motinos koplyčiose padėjo gėlių prie Šventojo Petro, Šventojo popiežiaus Jono Pauliaus II kapų.

Lapkričio 8 dieną planuojami susitikimai su Italijos prezidentu Sergio Mattarella ir ministru pirmininku Giuseppe Conti.

G.Nausėda Popiežiui įteikė kandidatės į palaimintuosius A.Dirsytės maldaknygę

Vatikane su Popiežiumi Pranciškumi susitikęs prezidentas G. Nausėda be kitų dovanų Šventajam Tėvui įteikė tremtinės Adelės Dirsytės maldaknygę „Marija, gelbėk mus“, kaip mūsų tautos kančios ir tikėjimo liudijimą.

„Įteikiau Adelės Dirsytės (maldaknygę – ELTA), mūsų tremtinės, kentėjusios Sibire ir patyčias, ir kankinimus, tačiau labai tikinčios mokytojos, kuri rašė savo maldas ant medžio tošies, ant laikraščio skiaučių. Kuomet budeliai sužinojo, kad ji tai daro, iš jos buvo dar labiau tyčiojamasi, ji buvo dar labiau kankinama. Na ir tas maldynas, maldų knygelė, maldaknygė išėjo įvairiomis kalbomis, didžiuliais tiražais“, – po susitikimo žurnalistams sakė prezidentas G. Nausėda.   

Sibiro lageryje nukankinta vokiečių kalbos mokytoja ateitininkė A. Dirsytė, pasaulyje žinomos Sibiro kalinių maldaknygės „Marija, gelbėki mus“ autorė, gali tapti dar viena Lietuvos palaimintąja. 2000 m. yra pradėtas jos beatifikacijos (skelbimo palaimintąja) bylos procesas, tiriama jos šventumo ir kankinystės istorija.

A. Dirsytės Sibiro tremtyje parašyta maldaknygė „Marija, gelbėk mus“ buvo išversta į daugelį kalbų ir žinoma visame pasaulyje.

Prezidentas G. Nausėda Popiežiui Pranciškui taip pat įteikė lietuvių autorės Aurelijos Šimkutės skulptūrą „Šviesulių medis“ (bronza, granitas). Tai šiuolaikinės lietuvių menininkės, kuriančios jau laisvoje Lietuvoje, darbas, kuris simbolizuoja ant kankinių aukos, „kaip ant stiprių šaknų, vėl augančią mūsų valstybę, laisvą, modernią, kuriančią“.

Popiežius Pranciškus Lietuvos delegacijai įteikė atminimo medalį, kuriame užfiksuotas istorinis Šv. Petro aikštės statybų vaizdas, o Lietuvos prezidentui dovanojo ekumenizmo temai skirtą dokumentą, pasirašytą su Al Tayyibo didžiuoju imamu.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s