respublika.lt

Ar jau bandėte ilsėtis vieni?

(0)
Publikuota: 2019 lapkričio 16 17:52:32, Vidmantas MISEVIČIUS
×
nuotr. 3 nuotr.
Vidmanto Misevičiaus nuotr.

Mūsų visuomenėje yra įprasta, kad keliauti ar juo labiau vykti atostogauti būtinai reikia su antra puse, šeima, kompanija ir t.t. Sutinku su tokiu požiūriu, kai kalbama apie ilgas ir sudėtingas keliones, nes tokiu atveju keliaujant didesne kompanija yra saugiau ir ramiau. Bet ar tikrai yra būtinas kitas žmogus, kai vykstama tiesiog ilsėtis?

 

Keliaujama iš pareigos?

Lietuviai mėgsta poilsiauti Turkijoje, Graikijoje, Egipte. Turtingesni gali sau leisti Maldyvus ar Tailandą. Labai dažnai žmonės ten keliauja poromis ir šeimomis, nes... Šioje vietoje galima dėti daugtaškį, nes daugelis taip ir nesugebės tiksliai atsakyti į klausimą, kodėl keliauja su kažkuo. Bene pagrindinis argumentas yra - taip priimta arba kaip aš čia dabar jį/ją paliksiu. Ką žmonės pagalvos, jeigu vyksiu vienas? Žmonės prisigalvos bet kokiu atveju, nes tokia jų prigimtis. Be to, kelionė dviem, jeigu gyvenama šeimoje ir biudžetas yra bendras, atitinkamai kainuos brangiau.

Keliaujant dviese ir pats poilsis nebus toks visavertis, koks gali būti vykstant vienam. Išimtį sudarytų tie atvejai, kai kartu į dvasiškumo paieškas ar šventas vietas vyksta vienas kitą papildančios asmenybės, kupinos pačių švelniausių ir šilčiausių jausmų. Deja, kiek teko pastebėti, absoliuti dauguma ilgiau kartu gyvenančių porų ar šeimų kartu keliauja labiau iš pareigos. Būdami tame pačiame viešbutyje jie tarsi „užsidaro“ savo atskiruose pasauliuose ir visur vaikšto kartu vien todėl, kad atvyko kartu. Nors per visą atostogų savaitę jie taip ir nesusiima už rankų, nė karto neapsikabina, neprisiglaudžia vienas prie kito. Jausmų nebėra, antra pusė tapo „įpročiu“, švelnumas išgaravo, tačiau bijant to, „ką žmonės pasakys“, vis tiek keliaujama kartu. O kartais - dar ir su vaikais. Turbūt tam, kad rūpesčių ir priežasčių barniams būtų dar daugiau.

Taip laikas, kuris turėtų būti skirtas poilsiui ir toliau eikvojamas „šeimyninei pareigai“, todėl nenuostabu, kad po tokių „atostogų“ šeimos į „niūrią kasdienybę“ grįžta visiškai nepailsėjusios ar net nusiteikusios blogiau negu prieš atostogas.

Situacija radikaliai keičiasi, kai žmogus keliauja vienas. Tai jokiu būdu nereiškia, jog keliaujama ieškoti nuotykių. Į viešumą iškylantys skandalai puikiai įrodo, kad jų galima susirasti ir neišvykstant iš Lietuvos. Tiesiog, kai keliaujama po vieną poilsis tikrai tampa poilsiu. Tu pats nusistatai savo dienos režimą, kurį bet kada, su niekuo nesitaręs, gali keisti ar tobulinti. Arba gali neturėti jokio režimo, o tiesiog mėgautis gyvenimu, gerais orais ir šilta jūra. Niekam nerūpi, kada tu išeini iš kambario ar viešbučio, kada parsirandi ir kur leidi visą tą laiką.

Laikas apmąstymams


Vykstant vienam atsiranda apsčiai laisvo laiko pamąstyti ir apie gyvenimo prasmę. Ne visada tai būtina, tačiau kartais dažnam iš mūsų norisi ramiai pasikapstyti savyje, susidėlioti taškus arba bent jau įvesti tam tikrą vidinį aiškumą. Būnant kartu su kažkuo tai pavyksta toli gražu ne visada, nes tenka taikytis prie kito asmens, juo rūpintis ar nuolat bendrauti, nes priešingu atveju kitas arba kita gali pasijusti ignoruojami.

Vienas visada gali rasti laiko mėgstamiems užsiėmimams. Tarkime, man labai patinka naktimis eiti prie jūros, tačiau antrosios pusės, su kuriomis tekdavo keliauti, į tokius naktinius pasivaikščiojimus žiūrėdavo skeptiškai. Tokiu atveju tekdavo arba pyktis, arba atsisakyti naktinių pasivaikščiojimų paplūdimiu, nes draugės visada rasdavo milijoną priežasčių, kodėl jos negali eiti kartu ir kodėl aš taip pat turiu likti kambaryje.

Išvykus poilsiauti dviese apie bendravimą su kitais žmonėmis išvis galima pamiršti. Tokiu atveju kompanija turėtų būti įdomi abiem ir abudu turėtų mokėti susikalbėti ne tik gimtąja kalba. Praktika rodo, kad realybėje tokia situacija yra sunkiai įmanoma. Užtat šokis su kuo nors kitu ar lengvas flirtas iškart prilyginimas neištikimybei, nesusimąstant, kad tai - tiesiog paprastas šokis ar pokalbiai be jokių užslėptų minčių bei ketinimų.

Tas pat pasakytina ir apie apsipirkimus. Vyrų ir moterų pirkimo įpročiai radikaliai skiriasi. Pirmieji, paprastai, ateina, pasiima ir išeina, o dailiosios lyties atstovės parduotuvėje gali praleisti visą dieną. Tad nenuostabu, kad dažni „šeimyniniai“ apsipirkimai irgi pradeda varginti. O jei tai dar vyksta atostogų metu kokiame nors Turkijos turguje, kur kiekvienas pardavėjas pasirengęs įsitempti pas save ir įsiūlyti kuo daugiau prekių. Kas lankėsi, žino, jog drabužių ir avalynės gausa tokie turgūs gerokai lenkia mūsų prekybos centrus, tad užtrukti juose visą dieną yra labai realu. Bet ar tikrai to reikia?

Mėgaukitės keliavimu

Atskira tema - išvykos ir ekskursijos. Sutinku, smagu keliauti, atrasti, pažinti ir pamatyti. Kai keliauji su grupe, pasirinkimas nėra didelis - visi juda kartu. Kiek kitaip viskas ima atrodyti, kai kelionėms išsinuomojamas automobilis. Keliaujant vienam maršrutą galima keisti bet kurią akimirką. Arba galima išvis jo neturėti, o tiesiog sėsti ir žiūrėti, kur nuves kelias. Nebūtina rūpintis nakvyne, ieškoti sustojimo vietų ir t.t. Važiuoji, kol nusibosta, o tada grįžti. Ir pamatai, tai ką nori. Būni gražiose vietose, kiek nori ir nereikia girdėti nuolatinio „na jau važiuojam... man čia jau nusibodo“ ir pan. Gali mėgautis pačiu keliavimu ir dėl nieko nesukti galvos, o jei labai norisi pasidalinti įspūdžiais ar pasidžiaugti aplankytomis vietomis, tam galima išnaudoti socialinius tinklus.

Galiausiai, dirbant turizmo ar žiniasklaidos srityje, kai kuriais atvejais galima vieną ar kitą objektą aplankyti nemokamai. Vykstant dviese, dažniausiai, mokėti teks už viską, nes, priešingu atveju, antra pusė vėl gali pasijausti nuskriausta arba ignoruojama. Tiesiog.

Patikslinsiu - šiais savo pastebėjimais neagituoju skirtis ar palikti šeimų. Jokiu būdu. Šeima - valstybės ir visuomenės pagrindas. Ja reikia rūpintis, puoselėti, saugoti. Be to, visada gera turėti namus, kuriuose tavęs laukia ne tik katė. Visgi, nepaisant to, planuojantis atostogas labai siūlau pagalvoti ne tik apie galimybę pailsėti, bet ir pailsėti vienam nuo kito. Ypač - kai kartu gyvenama jau ne vienerius metus ir kadaise romantiškais atrodę santykiai yra tapę rutina.

Kai kartu žmonės praleidžia daug laiko, dažniausiai nebelieka asmeninės erdvės ir asmeninės laisvės, kas tampa barnių ir konfliktų priežastimi. Pastarieji, kiek teko pastebėti, niekur nedingsta ir atostogų metu, todėl, faktiškai, jos tampa ne taip lauktu poilsiu, o tos pačios, varginančios, rutinos, tęsiniu. Aišku, jeigu planuojate gyventi amžinai, tokią „prabangą“ sau galima leisti, tačiau jeigu suprantate, kad visi mes šioje žemėje laikinai, pabandykite rasti laiko sau. Bent savaitę per metus. Labai tikėtina, kad gerai pailsėjus kitomis spalvomis „nušvis“ ir įprasta kasdienybė bei varginančiais buvę santykiai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar A.Anušauskui atsisakius ministro kėdės reikėtų svarstyti L.Kasčiūno kandidatūrą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s