Lozanoje startavo trys Lietuvos slidininkai

Publikuota: 2020 sausio 21 22:19:35, Gedas Saročka
×
nuotr. 4 nuotr.
Edvinas Šimonutis. Gedo Saročkos nuotr.

Antradienį (01.21) jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse prie starto linijos stojo trys Lietuvos sportininkai. Edvinas Šimonutis – 57, Irmantas Žilinskas – 70, Eglė Savickaitė – 65. Taip lietuviai pasirodė atitinkamai vaikinų 10 km ir merginų 5 km lygumų slidinėjimo klasikiniu stiliumi lenktynėse.

Vaikinų varžybų nugalėtoju tapo Ilja Tregubovas (26 min. 40,5 sek.) iš Rusijos. Antrą vietą iškovojo vokietis Elias Keckas (27 min. 25,5 sek.), trečią – amerikietis Willas Kochas (27 min. 29,5 sek.). Nuo lyderio E. Šimonutis atsiliko 4 min. 59 sek.

„Slidės slydo gerai, į kalną kopiau užtikrintai, bet pritrūko ištvermės. Galutinė pozicija nėra ta, kurios norėjau. Kalbant trumpai, yra kur tobulėti. Grįšime namo ir daug dirbsime,“- finiše kalbėjo E. Šimonutis.

„Man tai buvo aukščiausio lygio startas karjeroje. Trasa kokybiška, įdomi, tačiau sunki. Turėjau tikslą aplenkti kuo daugiau dalyvių, apie dešimt varžovų aplenkti pavyko. Trasoje buvo sunku, tačiau tai motyvuoja nesustoti,“- sakė I. Žilinskas.

Merginų lenktynėse nugalėjo švedė Maerta Rosenberg (14 min. 15,7 sek.), antrą vietą iškovojo šveicarė Siri Wigger (14 min. 28,4 sek.), trečią – JAV atstovė Kendal Kramer (14 min. 36,6 sek.). E. Savickaitė (18 min. 18,3 sek.) lyderei pralaimėjo 4 min. 2,6 sek.

„Eglė šaunuolė. Ji aplenkė dvidešimt varžovių, nors yra dvejais-trejais metais jaunesnė. Dėl to buvo nerimo prieš startą, bet finiše ji buvo laiminga. Auklėtinė susitvarkė su užduotimis, su psichologija, jos startą vertinu gerai. Eglei reikia dirbti toliau, nesustoti ir ruoštis olimpiniam žiemos festivaliui,“- auklėtinės startą įvertino slidininkų treneris Algis Drūsys.
Lietuvos slidininkų komanda jaunimo olimpinėse žaidynėse Lozanoje

Merginų varžybose dalyvavo 83, vaikinų – 79 atletai. Tai buvo paskutiniai Lietuvos slidininkų startai jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Lozanoje.

Trečiadienį (01.22) Šveicarijoje varžysis snieglentininkas Motiejus Morauskas. Jis pasirodys „Big Air“ rungtyje.

Priminsime, jog kol kas vienintelį žaidynių medalį Lietuvai iškovojo 3×3 ledo ritulininkas Arturas Seniutas. Jo atstovaujama „rudųjų“ komanda bronzinėje kovoje įveikė „juoduosius“ su Linu Dėdinu. A. Seniuto medalis – pirmasis Lietuvai jaunimo olimpinių žiemos žaidynių istorijoje.