Telšiškiai sensacingai pakilo į viršūnę, čempionai smigo į patį dugną

(3)
Publikuota: 2024 kovo 18 12:17:28, Ugnius RŪKAS
×
"Žalgirio" ir "Hegelmann" rungtynės. Eltos nuotr.

Futbolo A lygoje po keturių turų susiklostė tokia padėtis, kokia prieš sezono startą turbūt niekam nė nesisapnavo. Vienvaldžiu lyderiu tapo pernai vos iškritimo išvengęs Telšių „Džiugas“, o čempiono titulą ginantis „Panevėžys“ lentelėje yra paskutinis.

Telšių klubas pernai liko priešpaskutinis - devintas, jis surinko tiek pat taškų, kiek ir autsaideriai Vilniaus „Riteriai“, kuriuos aplenkė dėl papildomų rodiklių. Vietą A lygoje „Džiugas“ išsaugojo tik po pereinamųjų rungtynių.

Šiemet telšiškiai nežaidžia rezultatyviai, yra pelnę vos du įvarčius, bet jų pačių vartai vis dar išlieka „sausi“. To užtenka, kad „Džiugas“ pirmautų. Ketvirtajame ture jis namie 1:0 įveikė Marijampolės „Sūduvą“. Įvartį 22 min. įmušė Ninas Nordanusas (Nino Noordanus). Olandas kol kas yra vienintelis šiemet įvarčius mušęs „Džiugo“ futbolininkas.

Pavyti ir aplenkti telšiškius galėjo A lygos vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“, tačiau jis savo aikštėje 1:3 nusileido Kauno rajono klubui „Hegelmann“. Po pirmo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 1:0, 40 min. pasižymėjo Liviu Antalis, tačiau po pertraukos svečiai mušė tris įvarčius. 66 min. tai padarė Leo Ribeiras (Leo Ribeiro), 68 min. - Matas Vareika, o 75 min. - Domantas Antanavičius. Dabar „Žalgiris“ ir „Hegelmann“ dalijasi 2-3 vietas.

Čempionas „Panevėžys“ šį sezoną kol kas ne tik nepasiekė pergalių, bet ir neįmušė nė vieno įvarčio. Ketvirtajame ture jis namie 0:1 nusileido Gargždų „Bangai“, kuri iki tol kartu su panevėžiečiais buvo lentelės dugne. Pergalingu tapo per teisėjo pridėtą laiką Maksimo Andrejevo įmuštas įvartis.

Iš lentelės dugno paspruko ir Alytaus „Dainava“, išvykoje 2:0 nugalėjusi A lygos debiutantą Vilniaus rajono klubą „TransINVEST“. Pastarasis po pergalingo starto patyrė trečią nesėkmę iš eilės.

Dar viename mače „Šiauliai“ namie 2:1 įveikė „Kauno Žalgirį“. Tiek teigiamais, tiek neigiamais veiksmais pasižymėjo Kauno klubo puolėjas Armandas Kučys. Jis 23 min. pelnė pirmą mačo įvartį, tačiau pirmo kėlinio pabaigoje už antrą geltomą kortelę buvo pašalintas iš aikštės.