Nesėkmingos lenktynės - T.Kaukėną lyderis aplenkė ratu

(7)
Publikuota: 2024 vasario 12 09:31:08, Ugnius RŪKAS
×
Persekiojimo lenktynes laimėjo norvegas Johanesas Tingnesas Bio. EPA-Eltos nuotr.

Biatlono pasaulio čempionate Čekijoje Tomas Kaukėnas nepasiekė persekiojimo lenktynių finišo, nes pirmavęs norvegas Johanesas Tingnesas Bio (Johannes Thingnes Boe) jį aplenkė ratu. Moterų persekiojimo lenktynės kiek geriau susiklostė Natalijai Kočerginai.

Teisę startuoti persekiojime gavo po 60 vyrų ir moterų sprinto rungčių dalyvių. Tarp jų buvo keturi Lietuvos rinktinės nariai. Moterų sprinte N.Kočergina užėmė 55-ąją vietą, Lidija Žurauskaitė - 60-ąją. Vyrų sprinte T.Kaukėnas liko 43-ias, komandos lyderis Vytautas Strolia - tik 56-as.

Sekmadienį persekiojime V.Strolia apskritai nestartavo, o T.Kaukėnui iš Nove Mesto trasos teko pasitraukti po trijų greičio ruožų, kuriuose jis nepataikė keturių šūvių. Iki ketvirtojo šaudymo lietuvis nenušliuožė, nes J.T.Bio jį aplenkė ratu. Galutinėje įskaitoje T.Kaukėnui atiteko 54-oji vieta.

„Pradžia buvo lyg ir normali. Gulėdamas dukart padariau po vieną klaidą. Aišku, dvi klaidos stovint yra labai daug. Savijauta nebuvo gera, slidės irgi nepasakyčiau, kad gerai slydo. Liūdnoka diena, bet yra kaip yra, ne pirmą kartą pasitaiko liūdna diena. Reikia padaryti analizę ir pasistengti, kad tokių dienų būtų mažiau", - sakė T.Kaukėnas.

Lenktynėse dominavo Norvegijos sportininkai, užėmę pirmąsias penkias vietas. Čempionu tapo J.T.Bio (3 netaiklūs šūviai), sprinte pelnytą sidabrą iškeitęs į persekiojimo auksą. Sprinto nugalėtojas Sturla Holmas Lagreidas (Sturla Holm Laegreid, 2) šįkart liko antras. Bronzą, kaip ir sprinte, iškovojo Vetlė Šostadas Kristiansenas (Vetle Sjaastad Christiansen, 3).

Moterų persekiojime N.Kočergina prašovė keturis kartus, dukart - paskutiniame ruože. Ji užėmė 51-ąją vietą ir pakartojo savo geriausią pasirodymą šioje rungtyje. „Pradžia buvo džiuginanti, slidės buvo paruoštos gerai, savijauta buvo panaši kaip sprinte. Trasa gal buvo truputį lėtesnė nei sprinte. Paskutinis šaudymo ruožas buvo labai sunkus, nes pavargau ir emociškai, ir fiziškai. Stengiausi sulaukyti kvėpavimą, bet nepavyko", - svarstė N.Kočergina.

L.Žurauskaitė nepataikė šešių šūvių ir liko 57-a, paskutinė tarp finišą pasiekusių sportininkių. Auksas atiteko prancūzei Žulijai Simon (Julia Simon, 1), kuri prieš tai laimėjo ir sprintą. Sidabrą persekiojime pelnė italė Liza Vitoci (Lisa Vittozzi, 1), bronzą - prancūzė Žiustina Brėza Bušė (Justine Braisaz-Bouchet, 4).

Pasaulio čempionato programą pratęs moterų 15 km asmeninės lenktynės, prasidėsiančios antradienį 18.10 val.