Plaukikas E.Matakas trečią kartą tapo Europos čempionato prizininku

(2)
Publikuota: 2024 balandžio 26 10:37:58, Donatas Gribauskas
×
Edgaras Matakas. Dainiaus Ožalo nuotr.

Lietuvos paralimpietis Edgaras Matakas iškovojo trečią medalį Madeiroje, Portugalijoje vykstančiame Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate. Ramūno Leono treniruojamas sportininkas nuskynė bronzą plaukdamas 100 metrų laisvuoju stiliumi.

Visiškai nematančių plaukikų S11 klasėje besivaržantis E.Matakas finale distanciją nuplaukė per 58.95 sek. ir finišą pasiekė trečias. Pirmas atplaukė olandas Rogieras Dorsmanas – 57.55 sek., antras liko ukrainietis Danylas Čufarovas – 58.78 sek.

„Finalas buvo labai sunkus. Pradžia plaukimo buvo labai įspūdinga, viskas atrodė gerai, bet finišas, kaip sako plaukikai, buvo išgyvenimas. Kiek pavyko, tiek padariau. Rezultatas nėra mano geriausias, tačiau, lyginant su praėjusiu sezonu, yra postūmis į priekį. Taip plaukti balandį jau yra gerai. Esu labiau orientuotas į sprintą, į 50 metrų distanciją, todėl vertinu, kad 100 metrų plaukiau neblogai. Aišku, ryte galėjau labiau pataupyti jėgas finalui. Tačiau džiaugiuosi plaukimu ir rezultatu“, – sakė E.Matakas.

Ketvirtadienio rytą vykusioje atrankoje lietuvis pademonstravo geriausią rezultatą – 59.16 sek.

Tai – trečiasis E.Matako medalis šių metų Europos čempionate. Kaunietis pelnė sidabrą plaukdamas 50 metrų laisvuoju stiliumi ir bronzą 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje. Per visą karjerą E.Matakas jau pelnė 6 Europos čempionatų medalius, 4 kartus tapo prizininku planetos pirmenybėse, o Tokijo paralimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos apdovanojimą.