Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad Turto bankas yra identifikavęs per 200 objektų, galinčių tapti priedangomis, beveik pusšimtis jų – Vilniaus mieste.
„Šiuo metu turto bankas yra peržiūrėjęs apie 200 objektų ir 126 objektai yra identifikuoti kaip galimos priedangos. Mano žiniomis, 46 objektai yra vien tik Vilniaus mieste“ – trečiadienį po susitikimo su Vilniaus meru žurnalistams sakė ministrė.
A. Bilotaitė pažymi, kad sostinė, plečiant priedangų tinklą, yra viena iš lyderiu. Šiuo metu Vilnių, iš didžiųjų šalies miestų, lenkia tik Šiauliai, užtikrinę priedangas daugiau kaip pusei gyventojų.
„Vilniuje šiuo metu yra 652 priedangos, kalbant apie žmonių skaičių, kiek galėtų jose apsisaugoti, tai būtų apie 50 proc. Lyginant su didžiaisiais miestais, dabar šiek tiek geresnėje pozicijoje yra tik Šiauliai, kur (apsisaugotų – ELTA) 54 proc.“, – sakė A. Bilotaitė.
Perspėjimo sirenas girdės beveik visi sostinės gyventojai
Vilniaus miesto savivaldybė taip yra įrengusi 41 perspėjimo sirena, kuriomis pasiekiama 28 proc. gyventojų. Tačiau planuojama, kad netrukus pradės veikti dar per pusšimtis naujų sirenų.
„Artimiausiu metu pradės veikti 50 naujų sirenų, o tai reiškia, kad sirenas girdės 96 proc. sostinės gyventojų. Tikimės, kad rudenį pavyks patikrinti, kaip tai veikia“, – spaudos konferencijos metu sakė ministrė.
Lietuvos mastu taip pat planuojama įsigyti dar 275 papildomas sirenas. Pasak A. Bilotaitės, siekiama, kad gyventojų, girdinčių sirenas, rodiklis šalies mastu būtų 75 proc.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę gynybos politikos planą pristatė Vilniaus miesto savivaldybė.
Jame numatytas kontrmobilumo priemonių įsigijimas, bepiločių orlaivių treniruočių erdvės įrengimas, pagalba komendantūroms ir Vokietijos brigados priėmimas.
Savivaldybė numato ir evakuacijos plano naujinimą, perspėjimo sirenų tinklo plėtrą ir mobiliosios programėlės kūrimą ir priedangų paiešką.
VRM duomenimis, šiuo metu Lietuvoje įrengta priedangų, kuriose galėtų pasislėpti 36 proc. arba 1 mln. gyventojų.