Penktadienį pranešęs apie stringančias technologijų parko „Teltonika High-Tech Hill“ statybas, aukštųjų technologijų grupei „Teltonika“ vadovaujantis Arvydas Paukštys sako, jog situacija vystant milijardinį projektą esmingai pasikeitė po gegužę vykusių Lietuvos prezidento rinkimų. Verslininkas svarsto, kad jo finansinė auka tuo metu perrinkimo siekusiam Gitanui Nausėdai „kažką įskaudino“ ir sutrikdė iki tol vykusį gana sklandų bendravimą su atsakingomis valstybės institucijomis.
Apie tai „Teltonikos“ savininkas šeštadienį užsiminė socialinio tinklo „LinkedIn“ paskyroje, detaliai išdėstydamas visą technologijų parko plėtros priešistorę.
„Tik viskas labai stipriai pasikeitė po LR prezidento rinkimų. Matyt, mano auka prezidento rinkimuose kažką taip įskaudino ar nuvylė, kad dingo motyvacija. Tik noriu priminti, kad kai duodate priesaiką tarnauti Lietuvos žmonėms, turite gerbti ir tą, kuris turi kitokią nuomonę. Savo“, – rašoma „LinkedIn“ publikuotoje verslininko pozicijoje.
Kaip pranešta anksčiau, A. Paukštys gegužę vykusių prezidento rinkimų metu buvo paaukojęs bene 18 tūkst. eurų tuo metu dėl antrosios kadencijos besivaržiusiam prezidentui G. Nausėdai.
„O jei kažkam atrodo, kad smagu būtų mane sužlugdyti ar mano verslą, tai tuo neišgąsdinsite – aš daug metų gyvenau prie suskilusios geldos ir tikrai nebijau vėl ten atsidurti. Ausyse skamba žodžiai iš rinkimų forumo „Nepirkome iš „Teltonikos“ ir nepirksime...“. Ir nepirkite. Pasaulis didelis – parduosime kitur“, – prisimindamas rinkiminį laikotarpį rašė A. Paukštys, pridurdamas, jog „puolimas prieš „Teltoniką“ prasidėjo dar tada, kai jo vadovaujama įmonių grupė paaukojo beveik 1,5 mln. eurų akcijai „Radarom“.
Kalbėdamas apie sunkumus, iškilusius vystant aukštųjų technologijų parką Liepkalnyje, „Teltonikos“ savininkas taip pat pripažino sulaukęs ne vienos užklausos dėl finansinės paramos Seimo rinkimų metu. Tačiau A. Paukštys kartoja, jog jokių partijų niekada nėra rėmęs.
„Niekada nerėmiau jokių politinių partijų, joms nepriklausiau, ir kai prasidėjo rinkimų maratonas man teko išjungti telefoną, kad nereiktų kiekvieną kartą sakyti, kad niekam neduosiu jokių pinigų“, – rašė verslininkas.
Užsiminė apie skleidžiamą melą: ar tikslas dėl valdžios perkąsti gerklę konkurentui?
Dar kartą akcentuodamas biurokratinių tvarkų keliamus iššūkius, A. Paukštys išreiškė viltį, kad naujieji Seimas ir Vyriausybė apsvarstys, kaip būtų galima paprasčiau spręsti tokias problemas.
„Tik neramu dėl neapykantos ir melo srauto, kokio senai neregėjau. Dėl ko visa tai? Ar tikslas dėl valdžios perkąsti gerklę konkurentui? Apjuodinti vienas kitą daug išminties nereikia – atsibuskime, tauta esame, geriau žmoniškai pasakykite, ką visi kartu ir pozicija, ir opozicija padarysite ir kaip, kad gyventume geriau, kad kiekvienas taptų turtingas, o ne visi taps lygūs, bet vargšai. Tauta renkasi pagal kalbas, bet palydi pagal darbus, tai kada Lietuva iš tikrųjų taps gerovės valstybe? Sulauksime?!“, – retoriškai klausdamas apibendrino „Teltonikos“ savininkas.
Tiesa, A. Paukštys nedetalizavo, ką turi omenyje, kalbėdamas apie skleidžiamą neapykantą ar konkurenciją dėl valdžios.
Pranešė stabdantis 3,5 mlrd. eurų vertės technologijų parko statybas
„Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas A. Paukštys penktadienį pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje. Verslininkas nurodė, kad šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.
Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.
Į žinią apie stabdomą projektą netruko sureaguoti ir politikai. Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog pirmadienį susitiks su „Teltonikos“, atsakingų ministerijų ir kitų įmonių vadovais ir spręs, kaip užtikrinti sklandų projekto statybų tęstinumą.
Projekto „gelbėjimo“ žada imtis ir būsimoji Vyriausybė – apie būtinybę užtikrinti technologijų parko statybas prakalbo ir kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, ir potencialus ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.
Savo ruožtu Prezidentūra pabrėžė – susiklosčiusi situacija išryškino „nedovanotinas institucijų ir valstybės įmonių tarpusavio bendradarbiavimo spragas“. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai teigia, kad renkama informaciją, siekiant nustatyti dėl „Teltonikos“ investicijų sustabdymo atsakingas institucijas ar bendroves.
Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys „nelaidoja vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti.