Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis rugpjūčio pradžioje pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino Lietuvai šiais metais prioritetinių tarptautinių organizacijų renginių sąrašą. Jame - net 93 renginiai, daugelis jų - egzotiškose valstybėse. Įdomu, kad, nors įsakymas pasirašytas rugpjūtį, nemažai kelionių įvyko gerokai seniau. Gaila, kelionių kainos nenurodytos.
Pavyzdžiui, vasarį vyko (arba bent jau turėjo vykti, kadangi tai patvirtinta ministro įsakymu) susitikimas Uzbekistane dėl migruojančių laukinių gyvūnų, tą patį mėnesį Nairobyje (Kenija) mūsiškiai dalyvavo Jungtinių Tautų aplinkos asamblėjos sesijoje, mat buvo priimami „veiksmingi, įtraukūs ir tvarūs daugiašaliai veiksmai kovojant su klimato kaita, biologinės įvairovės netektimi ir tarša".
Kiek vilties teikia, kad birželį dalyvavome Švedijoje vykusiame Tarptautinės miškų mokslinių tyrimų organizacijų sąjungos pasauliniame kongrese. Galbūt iš skandinavų mūsiškiai pasisėmė patirties, kaip pasistengti, kad miškai nebūtų kertami.
Rugsėjį būtinai vyksime į Limą (Peru), mat ten vyks Banginių medžioklės komisijos susitikimas, spalio 24-lapkričio 1 d. negalėsime praleisti Jungtinių Tautų biologinės įvairovės konvencijos šalių susitikimo, juo labiau kad jis vyks Kalyje (Kolumbija), kaip ir spalio pabaigoje Bangkoke (Tailandas) prasidėsiančios Vienos konvencijos dėl ozono sluoksnio apsaugos šalių konferencijos.
Aišku, nepraleisime ir tarpvyriausybinio derybų komiteto dėl taršos plastiku posėdžio (lapkričio pabaiga-gruodžio pradžia), mat Pietų Korėją už savus pinigus ne kiekvienas gali pamatyti. Kaip ir gruodį vyksiančio susitikimo, kuriame bus skelbiamas karas teritorijų dykumėjimui (Saudo Arabijoje).
Toje pačioje šalyje mūsų atstovai vasarį stiprino „sinergiją tarp švietimo ir kultūros politikos sričių".
Sprendžiant iš G.Landsbergio įsakymo, ten turėjo dalyvauti gausi mūsiškių delegacija, mat nurodyta, kad už renginį atsakingos net kelios Lietuvos institucijos: Kultūros ministerija, Vyriausybės kanceliarija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas Lietuvos nuolatinė atstovybė prie UNESCO.
Beje, Saudo Arabija - viena iš paklausiausių valstybių mūsų biurokratų kelionėms. Štai lapkritį ten mūsiškiai vyks į konferenciją dėl Dizaino teisės sutarties, kuria „siekiama supaprastinti pasaulinę pramoninio dizaino apsaugos sistemą, kad dizaino kūrėjams būtų lengviau, greičiau ir pigiau apsaugoti savo darbus vidaus ir užsienio rinkose".
Iš įdomesnių renginių dar galima įvardinti rugsėjo 9-13 d. Indijos Kartachenoje (Kolumbija) vyksiantį susitikimą, kuriame bus skiriami atstovai į Tarptautinės standartizacijos organizacijos valdymo organus, toje pačioje Kolumbijoje (tik jau Medeljine) lapkričio viduryje rengiamą susitikimą, kurio tikslas - „skatinti duomenų inovacijas, puoselėti partnerystes, mobilizuoti aukšto lygio politinį ir ekonominį palaikymą kokybiškiems duomenims rengti ir juos naudoti darniam vystymuisi".
Taip pat Paragvajuje lapkričio pabaigoje rengiamą mokesčių administratorių forumą.