Iš pareigų pasitraukusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės vyro Mindaugo Navicko įmonės dukterinė bendrovė „Euromedia monitoring“ buvo pasirašiusi sutartį su Rusijoje už finansinius nusikaltimus kalinčiu Andrejumu Chovratovu, penktadienį skelbia portalas 15min.
Pagal naujienų portalo turimą sutarties kopiją, buvusios ministrės sutuoktinio įmonė už nenurodytą sumą A. Chovratovui įsipareigojo teikti viešųjų ryšių paslaugas – rašyti straipsnius, kurti vizualus, vykdyti žiniasklaidos stebėseną, tikrinant „Google“, „Yahoo“ ir „Yandex“ paieškos sistemas ir ieškant nepalankios informacijos apie A. Chovratovą ir bandant ją pašalinti. Anot portalo, sutartis turėjo galioti metus.
Kaip skelbia 15min, nors sutartis sudaryta tarp Lietuvoje registruotos įmonės ir Rusijos piliečio, nurodoma, kad ji bus vykdoma laikantis Šveicarijos įstatymų.
Kaip portalui teigė pats M. Navickas, jis nežinojo apie sutartį su Rusijos nusikaltėliu ar bendrovės „Euromedia monitoring“ veiklą.
„Aš iš esmės prie „Euromedia monitoring“ veiklos neprisidėjau, neatlikau jokių kasdienių veiklų. Jokiuose sprendimuose nedalyvavau, bendrovės vadovas pilnai sprendė visus veiklos klausimus. Bendrovė ir jos vadovas sprendė, su kuo dirbti, ką daryti ir kaip vystyti verslą. Su nurodytu asmeniu dėl jūsų nurodomų paslaugų nebendravau“, – portalui atsakyme rašte teigė M. Navickas.
Kaip rašo 15min, M. Navickienė savo privačių ir viešųjų interesų deklaracijose šią vyro įmonę deklaravo tik kartą – prieš 2020 metų Seimo rinkimus, kai M. Navickas dar neturėjo oficialių verslo ryšių su juo skandale dėl teisėsaugos institucijų tiriamos įmonės „Foxpay“ figūruojančiais Ieva Trinkūnaite ir Vilhelmu Germanu.
Pasak žiniasklaidos, Andrejus Chovratovas buvo vienas esminių finansinės piramidės „Skyway Capital“ žmonių. „Skyway Capital“ įkūrėjas Anatolijus Junickis Lietuvoje pagarsėjo, kai bandė įsiūlyti Šiaulių miesto savivaldybei mistinį traukinių ant lynų projektą. Vėliau, įsikišus žvalgybos tarnyboms ir premjerui Algirdui Butkevičiui, sutartis buvo nutraukta. Vėliau „Skyway“ perėjo į kriptovaliutų verslą.
Kaip skelbiama, pati M. Navicko įmonė „Euromedia monitoring“ oficialiai vysto ir valdo prekės ženklą „DailyCoin“. Tai – specializuotas naujienų portalas, rašantis apie kriptovaliutų rinką. Savo puslapyje jis pateikia du savo adresus - Lietuvoje ir Šveicarijoje. Anot portalo, jie abu sutampa su įmonių, siejamų su I.Trinkūnaite ir V.Germanu, adresais.
ELTA primena, kad „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje – pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – buvusios ministrės M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.
Be to, buvo nustatyta, kad I. Trinkūnaitė tinkamai nebendradarbiauja su „Foxpay“ patikrinimą atliekančiu Lietuvos banku bei jam meluoja ir aktyviai trukdo jo veiksmams.
Tuo metu naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.