respublika.lt

Fortepijonui Šiauliai ketina skirti ketvirtį milijono

(114)
Publikuota: 2024 rugsėjo 09 18:18:08, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 2 nuotr.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas socialiniuose tinkluose žmonių klausia, ar ketvirtis milijono eurų fortepijonui nebūtų savivaldybės lėšų taškymas? Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Keturi Seimo nariai įkliuvo dėl lėšų, skirtų parlamentinėms išlaidoms, naudojimo. Tačiau tai - tik žiedeliai, mat sumos nesiekė nė po 100 eurų. O štai Šiauliai planuoja įsigyti fortepijoną. Ir pasiryžę už jį sumokėti net iki 250 tūkst. eurų!

 

Keturi parlamentarai - „laisvietė" Morgana Danielė, liberalas Arminas Lydeka, „valstietis" Dainius Kepenis ir konservatorė Dalia Asanavičiūtė - netinkamai naudojo parlamentinei veiklai skirtas lėšas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nustatė, kad A.Lydeka sausį parlamentinėmis lėšomis apmokėjo USB-maršrutizatoriaus (modemo) įsigijimo išlaidas. Visiems seimūnams buvo išaiškinta, kad, likus mažiau nei metams iki kadencijos pabaigos, kompiuterinės technikos ir jos priedų pirkti negalima, todėl nuspręsta, kad lėšos panaudotos netinkamai. Tiesa, tos lėšos - vos 37 eurai.

D.Kepenis apmokėjo televizijos platformos „Netflix" ir televizijos kanalo „TV Play Baltics" prenumeratos paslaugų mokesčius - sumokėjo 93 eurus. M.Danielė 87 eurus išleido grimui, Asanavičiūtė už beveik 22 eurus pirko laidą ir ausines su mikrofonu. Visi Seimo nariai turėjo grąžinti lėšas.

Tačiau tai - smulkmenos, lyginant su Šiaulių užmojais. Miesto savivaldybė už įspūdingą sumą - iki 250 tūkst. eurų - ketina įsigyti koncertinį fortepijoną, kuris pakeistų keliasdešimties metų senumo analogišką instrumentą vienoje pagrindinių miesto salių. Miesto meras Artūras Visockas feisbuke gyventojų paklausė, ar toks pirkinys reikalingas, ar būtų tik lėšų švaistymas.

„Gal tai būtų puiki dovana Šiaulių miestui miesto gimtadienio proga? Laukčiau miesto gyventojų atsakymo ir reakcijų. Miestas iki šiol neturi kokybiško koncertinio fortepijono. Toks kainuoja apie 250 000 eurų. Pribrendome? O gal tai būtų laikoma bereikalingu lėšų švaistymu? Kokia miesto gyventojų nuomonė?" - feisbuke teiravosi A.Visockas.

Komentarai po jo žinute buvo įvairūs - tiek palaikantys, tiek kritikuojantys idėją.

„Keisti prioritetai...Fortepijonui pinigų yra, o gatvių asfaltavimui nėra. Kaip „pasigyrė" savivaldybė, Šiauliuose yra 100 km neasfaltuotų gatvių. Tai gal pirma miesto gatves išasfaltuokit? Kai jau viskas bus padaryta, tada ir fortepijonui laikas ateis. Pvz., gatvė, kurioje gyvename, buvo rekonstruota iki asfaltavimo, bet asfalto nėra, nes „pritrūko" 200 tūkst. eurų. Bet fortepijonui, matau, netrūksta", - rašė vienas internautas.

„Fortepijono reikia, bet „Saulė" nėra akustinė salė, tad šalia tokio instrumento reikia atitinkamos įgarsinimo įrangos ir pagaliau išmanančio savo darbą „garsisto". Kitaip instrumentas atrodys tik gražiai ir brangiai", - rašė kitas internautas.

„Koncertinis fortepijonas yra būtinas! Kitaip dar ilgai neturėsime galimybės išgirsti pasaulyje pripažintų atlikėjų! Visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose tokie instrumentai yra, išskyrus Šiaulius. Drįstu pastebėti, jog apie instrumento finansinį „atsipirkimą" net kalbos negali būti. Tai - investicija į kultūrą, kurios fone augs jaunieji miesto intelektualai. Prie šio instrumento, labai noriu tikėti, prisilies Šiaulių miesto ir regiono jaunieji atlikėjai. Jiems tai - būtina patirtis ruošiantis tolesniam muziko profesionalo keliui! Linkiu atsakingiems asmenims sėkmės ir išminties priimant teisingus sprendimus. Nepykite, bet už Lietuvą jau darosi gėda. Visi mūsų kaimynai jau yra pasistatę net po kelias naujas koncertų sales, o mes nesugebam nupirkti ketvirtam pagal dydį Lietuvos miestui padoraus instrumento", - tai - dar vieno žmogaus komentaras.

„Man šis pasiūlymas primena situaciją, kai žmogus gyvena 40 metų senumo ankštame būste, penktame aukšte be lifto, ir to namo kieme, kuriame nėra normalios stovėjimo aikštelės, stato savo naują išsimokėtinai pirktą automobilį. Pažiūrėkite į miestą pasitrynę akis ir, tikiu, greitai kils idėja, kur geriau panaudoti tuos 250 tūkst. eurų", - buvo tęsiamos diskusijos feisbuke.

Internete gausu skelbimų, kuriuose fortepijonų kainos nurodomos iki 21 tūkst. eurų, tačiau pats Šiaulių miesto meras „Vakaro žinioms" sakė, kad geros kokybės koncertinis fortepijonas kainuoja keliskart brangiau, 250 tūkst. eurų - tik suapvalinta suma, galinti būti ir gerokai didesnė.

„Fortepijonas - miesto prestižo klausimas, miestas tokios instrumento iš viso neturi. Tiksliau, turi, bet jam - apie 50 metų, su juo net muzikos pamokų negalėtum vesti. Naujo instrumento trečiadienį paprašė koncertinė įstaiga „Saulė". Nusprendžiau feisbuke atsiklausti žmonių nuomonės, tačiau sprendimui dar turės pritarti miesto taryba. Mes kultūros srityje esame baisiai atsilikę, net lyginant su Latvija bei Estija. Kalbame tik apie fortepijoną, kai reikėtų kalbėti apie naują akustinę salę, kurioje galėtų skambėti graži muzika, teigiamai paveikianti žmones. Viskas prasideda nuo kultūros. Kokio lygio kultūra, tokio lygio ir gyvenimas. Ar liekame gatvių asfaltavimo lygmenyje, ar siekiame ko nors daugiau?" - retoriškai klausė A.Visockas.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
47
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (114)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar linksmai sutikote Naujuosius Metus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokie jums buvo 2024-ieji metai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-4 +3 C

-5 +1 C

-6 +2 C

-2 +2 C

-3 +2 C

-6 0 C

0-12 m/s

0-14 m/s

0-6 m/s