Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė sekmadienį Romoje lankėsi Švenčiausiosios Mergelės Marijos Didžiojoje bazilikoje, kur atidavė pagarbą popiežiui Pranciškui jo amžinojo poilsio vietoje.
Kaip pranešė Prezidentūra, pirmąją šalies porą prie popiežiaus kapo lydėjo bazilikos vadovas kardinolas Rolandas Makrickas, kurį savo testamente popiežius nurodė kaip asmenį, atsakingą už laidotuvių ceremonijos organizavimą.
„Tai, kad Šventojo Tėvo testamente vardu ir pavarde paminėtas žmogus yra lietuvis, kardinolas R. Makrickas, išskirtinė garbė ne tik jam, bet ir visai Lietuvai. Būtent lietuviui Popiežius Pranciškus pavedė svarbiausią gyvenimo užduotį – pasirūpinti paskutine jo valia. Tai rodo gilų pasitikėjimą ir artumą mūsų tautai, kartu ir stiprų Lietuvos ryšį su Šventuoju Sostu“, – Prezidentūros pranešime cituojamas G. Nausėda.
Prezidento teigimu, popiežiaus noras būti palaidotam ne Vatikane, kaip daugelis jo pirmtakų, o būtent Švenčiausiosios Mergelės Marijos Didžiojoje bazilikoje, yra labai prasmingas ir taip pat turintis sąsajų su Lietuva.
„Lietuva turi gilų ir istoriškai susiformavusį ryšį su Švenčiausiąja Mergele Marija, ji užima išskirtinę vietą mūsų tautos religijoje, kultūroje ir tapatybėje. Būtent jos vardo bažnyčioje, kur Popiežius dažnai meldėsi prieš svarbius sprendimus, dabar ilsisi jo širdis. Kartu tai yra ne tik netekties, bet ir vilties akimirka“, – dėstė G. Nausėda.
Šalies vadovas dar kartą išreiškė užuojautą visai katalikų bendruomenei bei pabrėžė, kad bene svarbiausias popiežiaus palikimas yra raginimas pasauliui gyventi su daugiau gailestingumo, atjautos ir paprastumo.
Popiežiaus Pranciškaus, kuris būdamas 88-erių mirė pirmadienį, laidotuvės vyko Šv. Petro aikštėje Vatikane, tačiau pontifikas palaidotas Romos Švenčiausios Mergelės Marijos bazilikoje.