Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad jo netrikdo visuomenėje jau pasigirstantys ketinimai protestuoti prieš ruošiamus mokestinius pakeitimus. Pasak jo, piketai ir mitingai yra normali demokratinė raiškos priemonė.
„Įtampa kyla tada, kai neleidi išsiveržti garui ir neleidi diskutuoti, neleidi šnekėtis. Bet mitingai, piketai yra normali demokratinė raiškos forma. Paprastai išdėsčius reikalavimus yra pereinama prie derybų, pokalbių, kaip tuos reikalavimus vertinti ir įgyvendinti“, – Vyriausybėje antradienį kalbėjo premjeras.
„Kiekvienas mitingas ar piketas turi savo organizatorius, organizatoriai kelią į Vyriausybę visada ras tam, kad būtų galima pasverti išdėstytus reikalavimus ar argumentus. Aš į tai žiūriu kaip į visiškai normalų demokratinį procesą ir manęs niekaip tai netrikdo“, – pridūrė G. Paluckas.
Balandžio 27 d. Katedros aikštėje organizuojamas mitingas prieš Nekilnojamo turto (NT) mokestį – „NE gyvenamojo būsto mokesčiui“. Kaip skelbiama socialiniame tinkle „Facebook“, renginį organizuoja asociacija „Atoveiksmis“ ir praėjusiais metais kelis kartus vaivorykštės spalvų vėliavas viešai deginęs, visuomenininku prisistatantis Raimondas Šimaitis.
„Tai ne tik protestas – tai mūsų šauksmas už teisybę, už sąžiningumą, už teisę gyventi oriai savo namuose nebijant kad senatvėje, ar susirgus, ar netekus pajamų, teks kraustytis į gatvę, nes mokesčiai už nuosavą būstą taps nebepakeliami“, – skelbia mitingo organizatoriai.
Šį renginį viešai palaiko ir dalyvauti jame ragina Lietuvos šeimų sąjūdis.
Siekdama didesnio finansavimo gynybai koalicinė taryba finalizavo mokestinės pertvarkos siūlymus. Sutarta dėl pelno mokesčio kėlimo 1 proc. – stambioms įmonėms jis augtų iki 17 proc., lengvatinis – iki 7 proc.
Be to, siūloma gyventojų pajamas apmokestinti pagal dydį, o ne jų rūšį ir pagal tris gyventojų pajamų mokesčio tarifus – iki 36 metinių vidutinių darbo užmokesčių (VDU) uždirbančių gyventojų pajamoms būtų taikomas 20 proc. tarifas, pajamoms nuo 36 iki 60 VDU – 25 proc., o virš 60 VDU – 32 proc. tarifas.
Siūloma ir įvesti cukraus mokestį saldiesiems gėrimams, 10 proc. apmokestinti draudimo sutartis, taikant 5 proc. lengvatą kai kurioms civilinės atsakomybės įmokoms.
Premjeras G. Paluckas anksčiau teigė, kad priėmus visus numatomus mokestinius pakeitimus būtų planuojama surinkti apie 500 mln. eurų per metus.
Taip pat svarstomas ir Nekilnojamojo turto mokestis. Pagal valdančiųjų siūlymus, iki 200 tūkst. eurų NT tarifas siektų 0,1 proc., nuo 200 iki 400 tūkst. eurų – 0,2 proc., o kitam brangiausiam turtui, priklausomai nuo vertės, būtų taikomi 0,5 proc., 1 proc. ar 2 proc. tarifai.