Dalis opozicijai priklausančių Seimo Antikorupcijos komisijos narių ketvirtadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl užsienio reikalų ministro sutuoktinės Austėjos Landsbergienės privačios mokyklos Kalnėnuose statybos aplinkybių. Raštą pasirašę parlamentarai siekia išsiaiškinti, ar šioje istorijoje nėra piktnaudžiavimo požymių.
„Prašome Jūsų ginti viešąjį interesą ir įvertinti, ar žiniasklaidos paviešintose aplinkybėse nėra piktnaudžiavimo (Baudžiamojo kodekso 228 straipsnis) požymių“, – rašoma Seimo Antikorpucijos komisijos opozicijos kreipimesi į Generalinę prokuratūrą.
Generalinei prokuratūrai išsiųstame rašte Seimo nariai remiasi laikraštyje „Lietuvos rytas“ skelbiamo žurnalistinio tyrimo duomenimis.
Kreipimąsi pasirašė Demokratų sąjungos „Vadan Lietuvos“ narys, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis, Mišrios Seimo narių grupės atstovė Agnė Širinskienė, ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovas Julius Sabatauskas.
Laikraštis „Lietuvos rytas“ skelbė, jog Kalnėnuose pastatytos A. Landsbergienės privačios mokyklos vietoje anksčiau buvo visuomenės paskirties teritorija, kurioje planuota statyti valstybinį darželį, mokyklą, šalia – sporto stadioną. Nurodoma, kad 2018 m. Vilniaus savivaldybė ir Nacionalinė žemės tarnyba skubiai priėmė atitinkamus sprendimus dėl miesto detaliojo plano pakeitimo ir sklypų ribų perbraižymo, taip pakeičiant žemės paskirtį ir sudarant galimybę iškilti minėtai privačiai mokyklai. „Lietuvos rytas“ nurodo, jog tuo metu pastaruosius sprendimus atsakingose institucijose priėmė su A. Landsbergiene susiję asmenys.
Be to, „Lietuvos rytas“ skelbė, kad į Kalnėnuose statomą mokyklą investavo ir „BaltCap“ priklausantis „BaltCap Infrastructure Fund“. Bendram fondo ir A. Landsbergienės projektui lėšų skyrė ir Vilniaus savivaldybė – aplinkinei infrastruktūrai sukurti.
ELTA primena, kad dėl užsienio reikalų ministro sutuoktinės Austėjos Landsbergienės privačios mokyklos Kalnėnuose statybos aplinkybių trečiadienį diskutavo Seimo Antikorupcijos komisija. Tačiau komisijos posėdyje buvo nuspręsta tyrimo nepradėti.
Vietoje to, Antikorupcijos komisija nutarė su papildomais klausimais kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę ir Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT).