Seimo „laisvietis" Vytautas Mitalas registravo projektą, kuriuo siūlo mokėti ketvirtadaliu didesnes algas asmenims, atėjusiems dirbti į mokyklas, jei jie turi daktaro laipsnį.
„Nuolat augant vidutiniam mokytojų amžiui, svarbu į šią profesiją pritraukti ne tik naujus, tačiau ir aukščiausią mokslinę kvalifikaciją turinčius asmenis, turinčius daktaro ar habilituoto daktaro mokslinį laipsnį.
Šiuo pakeitimu siekiama, kad tokie asmenys kaip vieną iš galimų karjeros krypčių (arba tuo atveju, jei nesirenka siekti akademinės karjeros) rinktųsi mokytojo profesiją. Šių asmenų pritraukimas yra svarbus siekiant gerinti bendrojo ugdymo kokybę ir sudaryti galimybes mokiniams, turintiems aukštesnių akademinių siekių, mokytis iš/su asmenimis, turinčiais išskirtinių tyrinėjimo ir analizės įgūdžių, įgaunamų rašant mokslinį darbą", - teigia V.Mitalas.
Anot jo, kartu šiuo projektu siekiama išlaikyti minėtą kvalifikaciją turinčius asmenis bendrojo ugdymo įstaigose ir pritraukti naujus tokią kvalifikaciją turinčius asmenis; mokytojo profesiją pateikti kaip patrauklią alternatyvą darbui privačiame sektoriuje, ypač tiksliųjų mokslų srityje. Ir toliau išliekant aukštai pvz.: fizikos, chemijos, biologijos, matematikos mokytojų ir privačiame sektoriuje dirbančių ir tokią pačią kvalifikaciją įgijusių asmenų atlygio asimetrijai, bendrojo ugdymo mokyklos negalės būti laikomos patrauklia darbo vieta, kas, savo ruožtu, ribos mokyklų galimybes pilnai išskleisti mokinių potencialą.
Šiuo metu įstatymo lygmeniu nenumatytas pareiginės algos koeficientų didinimas mokytojams, dirbantiems bendrojo ugdymo mokyklose, kurie yra įgiję mokslų daktaro laipsnį.