respublika.lt

I.Ruginienė ketina peržiūrėti leidimų dirbti su vaikais išdavimą: diskutuos dėl QR kodų taikymo tvarkos

(22)
Publikuota: 2025 vasario 05 13:39:00, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Inga Ruginienė. Eltos nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė teigia, kad yra planuojama peržiūrėti šiuo metu su vaikais dirbantiems asmenims taikomą QR kodų tvarką, kuria siekiama apsaugoti nepilnamečius nuo seksualinio smurto. Ministrė abejoja, ar šiuo metu galiojantis reguliavimas yra efektyviausias.

 

 

„Mes QR kodų tvarką tikrai planuojame peržiūrėti, tai jau yra suplanuota, nes pati sistema, kai darbuotojai turi įsitraukinėti, man atrodo neteisinga. Tai mes (...) buvome suplanavę, kad tai galėtų daryti darbdaviai ir, jeigu reikia, darbo vietose patikrinti darbuotojus“, – Eltai teigė I. Ruginienė.

„Tai šita pertvarka jau yra suplanuota, o po to – tikrai galima žiūrėti ir plačiau“, – pridūrė ji.

Tuo metu reaguodama į „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio siūlymą liberalizuoti leidimų dirbti su vaikais išdavimą, ministrė tikino sveikinanti visokias iniciatyvas. Visgi, pasak jos, svarbiausia, kad jos padėtų užtikrinti vaikų saugumą.

„Labai gerai, atsiranda visokių iniciatyvų, tai tikrai atsisėsime ir peržiūrėsime. Mūsų tikslas yra, kad mūsų vaikai jaustųsi tikrai saugūs. Ir šiandienai statistika sako, kad mes tikrai turime stiprinti kontrolę ir dar labiau apsaugoti savo vaikus ne tik mokyklos erdvėje, bet ir kitur“, – teigė I. Ruginienė.

Todėl, pasak jos, dar turi būti labai gerai išdiskutuota, kokio pobūdžio nusikaltimus padariusiems asmenims turi būti draudžiama dirbti su vaikais.

„Reikia labai pasižiūrėti, negali pasakyti – tik seksualiniai (nusikaltėliai – ELTA). (...) Tikrai šis klausimas reikalauja platesnių diskusijų, kadangi tą procesą mes ar taip, ar taip užkursime. Bet ta peržiūra turėtų eiti tam, kad vaikai būtų saugesni“, – sakė I. Ruginienė.

„Aušriečių“ lyderis R. Žemaitaitis tikina siūlysiantis liberalizuoti leidimų dirbti su vaikais išdavimą. Politikas teigia, kad su nepilnamečiais negalėtų dirbti tik už seksualinius nusikaltimus teisti asmenys. Tuo metu asmenims, nuteistiems už kitokio pobūdžio nusikaltimus, kurių teistumas yra išnykęs, tokia galimybė būtų sugrąžinta.

ELTA primena, kad praėjusią kadenciją Seimas priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis įpareigojo asmenis, ketinančius užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą teisėto darbo su vaikais kodą (QR kodą). 

Už asmens prevencijos kodo nepatikrinimą gresia nuo 300 iki 500 eurų, o už pakartotinį – nuo 500 iki 1 tūkst. eurų bauda. Didesnė bauda grės tuo atveju, jeigu bus nustatyta, kad veiklą vykdo teistas asmuo – nuo 3 iki 5 tūkst. eurų, o jei toks atvejis nustatomas pakartotinai – nuo 5 iki 6 tūkst. eurų.

Darbdaviai teisėto darbo su vaikais kodo galiojimą pirmą kartą turės patikrinti ne vėliau kaip iki 2025 m. balandžio 30 d.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (22)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar teisinga, jog policininkas, nušovęs moterį, liko išteisintas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar įeis Grenlandija ir Kanada į JAV sudėtį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +3 C

-2 +4 C

-4 +1 C

-1 +4 C

-1 +6 C

-2 -1 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s