Į pietryčius nuo Vilniaus centro, kalvotoje vietovėje esantys Markučiai ilgą laiką gyventojus džiugino gamta, žavingais vaizdas. Šiandien, pasak čia gyvenančių žmonių, mikrorajonas vis labiau tampa panašus į sąvartyną bei narkomanų landynę.
Visiška betvarkė
Pastaruoju metu redakcija nuolat sulaukiam žinučių iš Markučių mikrorajono gyventojų, kuriose šie skundžiasi prastėjančiu gyvenimu.
„Rugpjūčio pradžią buvo numatytas susitikimas prie šiukšliadėžių su Vilniaus atliekų sistemos administratoriumi (VASA) bei seniūnijos atstovais, nes problemos čia „dauginasi" ne dienomis, o valandomis, - atviravo gyventojai. - Galite nuolatinę rubriką laikraštyje atidaryti - „linksmasis" gyvenimas Markučiuose. Narkomanai, alkoholikai, yrančios lūšnos ir šiukšlės... Tampame Vilniaus Bronksu. Ir tikėtina, kad juo tapsime, nes po susirinkimo sužinojome, kad šiukšliadėžių šalia namų nebelieka. Jos bus tik ties Subačiaus g. 115! Senutės, neįgalieji apie kilometrą neš maišus išmesti. Valio, seniūnija problemą „išsprendė". Seniai tokio bardako nebuvo."
Vienintelė „paguoda", pasak gyventojų, yra ta, kad iškėlus šiukšliadėžes ir šalia naujųjų įrengus stebėjimo kameras, galimai, sumažės tų, kurie pastaruoju metu į Markučius žiūrėjo kaip į sąvartyną bei palikdavo juose savo atliekas. Gal ir narkomanų, besileidžiančių kvaišalus už konteinerių, sumažės?
Matuoja tiesiai
Rasų seniūnė Lina Rimkevičienė bendrauti su žiniasklaida šiuo klausimu nepanoro, o štai VASA Komunikacijos vadovė Justė Ramonaitė-Kuliešienė buvo kalbesnė. Jos tvirtinimu, iki konteinerių nereikės kulniuoti kilometro, esą pamatavus tiesia linija nuo atliekų surinkimo aikštelės iki bendrojo naudojimo pusiau požeminių komunalinių atliekų konteinerių aikštelių atstumai apytiksliai yra 128 m ir 187 m.
„Susitikimo metu su Rasų seniūnijos atstovais ir gyventojais buvo sutarta, kad gyventojai, kuriems šios bendrojo naudojimo atliekų konteinerių aikštelės yra per toli, galės kreiptis į VASA dėl individualių komunalinių atliekų konteinerių pastatymo", - sakė J.Ramonaitė-Kuliešienė.
Ji taip pat patikslino, kad gyventojams, turintiems sveikatos problemų ir negalintiems fiziškai atsikratyti buityje susidarančių komunalinių atliekų, Vilniaus miesto savivaldybė suteikia galimybę gauti socialines paslaugas. Dėl šių paslaugų teikimo reikėtų kreiptis į Socialinių paslaugų centro Socialinių paslaugų namuose skyrių.