Į valstybės kontrolierės pareigas siūloma prezidento patarėja Irena Segalovičienė pabrėžia, kad pastaruoju metu viešoje erdvėje vis pasigirstančios kalbos, esą Seimo inicijuojamas Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) veiklos auditas neturėtų būti atliekamas, yra pavojingos.
„Audito pavedimas yra numatytas įstatymu, tuo tarpu bandymas sakyti, kad audito nereikia, tikrai nėra gera praktika. Ir Valstybės kontrolei ženkliai pavojingesnė situacija yra, kada sakoma, kad nereikia padaryti audito“, – teigė I. Segalovičienė.
Kandidatė pabrėžia – jeigu Seimas paskirs ją vadovauti Valstybės kontrolei ir paves atlikti LRT auditą, ji darys viską, kad patikrinimas būtų atliktas atsakingai.
„Šiuo atveju įstatymas veikia šitaip ir jeigu bus manimi pasitikėta, aš tikrai darysiu viską, kad Seimo pavedimas būtų įvykdytas. Ir įvykdytas kokybiškai, atsakingai, laikantis visų Valstybės kontrolės veiklos principų“ , – sakė I. Segalovičienė.
Tikina, kad jai buvo pritaikytas vadinamasis „atšalimo“ laikotarpis: niekada nebuvau sušilusi
Abejonių dėl tinkamumo eiti valstybės kontrolierės pareigas sulaukusi I. Segalovičienė taip pat kartoja esanti įsitikinusi, kad politinio „atšalimo“ laikotarpis jai neturėtų būti taikomas.
„Prezidentas taiko „atšalimo“ standartą visiems vienodai. Man jis pritaikė taip pat. Aš nesu karšta, aš esu atšalusi ir niekada nebuvau sušilusi“, – pabrėžė ji.
Antradienį „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio ir kitų parlamentarų siūlymas pavesti Valstybės kontrolei atlikti LRT veiklos auditą įveikė dar vieną etapą Seime.
Tiesa, posėdžių salėje šis siūlymas vėl sukėlė diskusijas – šįkart opozicijos atstovai kėlė klausimą dėl patikrinimo politizavimo, kai jį veikiausiai turėtų atlikti į valstybės kontrolierius pasiūlyta prezidento vyriausioji patarėja I. Segalovičienė.
Kaip skelbta anksčiau, atlikti LRT auditą yra vienas iš „Nemuno aušros“ rinkiminių siekių. Iš karto po rinkimų R. Žemaitaitis tikino, kad Seimo Audito komitetas „kosminiu greičiu“ aiškinsis LRT finansavimo klausimą. Visgi, gruodį šio patikrinimo imtis buvo pasiūlyta Valstybės kontrolei.
Savo ruožtu visuomeninio transliuotojo generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė neslėpė įžvelgianti galimų grėsmių dėl Seime kelią besiskinančio siūlymo atlikti valstybinį LRT veiklos auditą. Pasak jos, baiminamasi, kad ši R. Žemaitaičio ir kitų parlamentarų iniciatyva gali būti politizuota.
Šių metų LRT biudžetas 79,6 mln. eurų, įstaigoje dirba kone 700 darbuotojų.