Advokato Leonido Pčelincevo nužudymu įtariamam Igoriui Maskoliovui teismas suėmimo terminą pratęsė dar trims mėnesiams.
Vilniaus miesto apylinės teismo šią savaitę įtariamajam kardomosios priemonės – suėmimo – terminas pratęstas, terminą skaičiuojant nuo sausio 10 dienos, Eltą informavo Vilniaus apygardos prokuratūros atstovė Rita Stundienė.
„Atkreipiame dėmesį, kad vykstančiame ikiteisminiame tyrime procesiniai veiksmai nekomentuojami“, – sako prokuratūra.
Pernai spalį Vilniaus centre į policininkus šaudžiusiam ir advokatą nušovusiam I. Moskaliovui, gimusiam 1962 metais, pareikšti įtarimai dėl tarnybos pareigas vykdančio asmens nužudymo bei pasikėsinimo nužudyti kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu bei dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis.
ELTA primena, kad praėjusių metų spalio 10 d., 10.23 val., gautas pranešimas, jog pareigūnams atvykus į Vilniuje, Vasario 16-osios gatvėje esantį butą, kuriame turėjo būti spręsti su asmens iškeldinimu iš namų susiję klausimai, vyras paleido šūvius į policininkus.
Pareigūnus išgelbėjo neperšaunamos liemenės, jie rimtų sužalojimų išvengė.
Incidento metu buvo nušautas advokatas L. Pčelincevas, jam buvo 69-eri.
Advokatas buvo palaidotas Advokatūros lėšomis, o buvę jo kolegos iki šiol kelia klausimą dėl pareigūnų veiksmų, atliekant iškeldinimo procesą.
„Mes norim sužinoti, ar buvo pažeidimai iš pareigūnų pusės, ar pirmieji ėjo policininkai“, – Eltai sakė Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.
Manoma, kad tragediją nulėmė šeiminės aplinkybės – anksčiau į teismą kreipėsi buvusi I. Moskaliovo žmona, moteris skundėsi, kad buvęs sutuoktinis neteisėtai gyvena jai priklausančiame bute.
Kadangi I. Moskaliovas į raginimus išsikelti iš šio buto nereagavo, moteris kreipėsi į teismą, prašydama iš jos buto iškeldinti buvusį sutuoktinį. Iškeldinime dalyvavo žuvęs advokatas I. Pčelincevas, atstovavęs I. Moskaliovo buvusios žmonos interesams, antstolis, policija.
Lietuvos antstolių rūmai skelbė, kad yra užfiksavę daugiau nei 200 incidentų, kai dėl teismų sprendimų įniršę skolininkai agresiją išliejo būtent ant antstolių, jie ragino visuomenę bei politikus atkreipti dėmesį į šio darbo keliamus pavojus.