respublika.lt

Kapų priežiūra: kaip išvengti dažniausiai daromų klaidų?

(9)
Publikuota: 2024 lapkričio 01 11:11:11, „Akmeka" informacija
×
nuotr. 1 nuotr.
Puikiai prižiūrima kapavietė. Eltos nuotr.

Prižiūrėdami kapus ne tik atliekame pareigą, bet ir puoselėjame pagarbą mirusiam žmogui bei rūpinamės jo atminimu. Nepaisant gerų ketinimų, kapavietės priežiūra kartais gali būti sudėtinga ir kelianti iššūkių.

 

Daugelis žmonių, neturėdami reikiamų žinių ir patirties, daro klaidas, kurios gali ne tik pabloginti kapavietės būklę, bet ir sukelti papildomų išlaidų.

Laidojimo namų „Akmeka" specialistas papasakojo, kokios klaidos yra dažniausiai daromos, ir patarė, kaip jų išvengti.

Paminklas - svarbiausias kapavietės elementas, todėl jo stabilumas yra labai svarbus. Viena iš dažniausiai daromų klaidų - ignoruojami paminklo pokyčiai.

„Jei pastebite, kad paminklas pasviręs ar jo tvirtinimas atrodo netinkamas, geriausia kreiptis į specialistus, kurie gali profesionaliai įvertinti situaciją ir atlikti reikiamus taisymus. Netinkamai sutvirtintas paminklas gali nugriūti, pažeisti kapą ar net sukelti pavojų lankytojams", - teigia specialistas.

Kapavietės reljefas gali keistis dėl natūralaus žemės nusėdimo proceso. Tai ypač dažna problema naujose kapavietėse, kur žemė dar nėra pilnai susigulėjusi. Tokiais atvejais būtina reguliariai stebėti kapavietės paviršių ir, jei reikia, papildomai lyginti žemę ar iš naujo sutvarkyti skaldą.

Rekomenduojama naudoti skaldą, kuri yra praktiška ir lengvai prižiūrima. Norint išvengti žolės augimo skaldoje, prieš ją pilant būtina tinkamai paruošti pagrindą. Dažnai naudojama geotekstilės plėvelė, kuri neleidžia piktžolėms augti, tačiau praleidžia vandenį, taip užtikrinant, kad skaldos paviršius išliktų švarus ir tvarkingas.

Kapų tvarkymo estetikai dažnai naudojami įvairūs augalai, tačiau pasirinkus netinkamus augalus gali kilti problemų. Pavyzdžiui, didesnių medelių ar krūmų šaknys gali pažeisti paminklą ar kitus kapavietės elementus. Rekomenduojama rinktis žemaūgius augalus, kurie nereikalauja daug priežiūros, neužima per didelio ploto ir nekelia grėsmės kapavietės struktūrai.

Pasitaiko atvejų, kai žmonės, norėdami nuvalyti paminklus, naudoja chemines priemones. Stiprios cheminės medžiagos gali pakenkti paminklui, sunaikinti augalus ar netgi užteršti aplinką. Dažniausiu atveju užtenka natūralių priemonių.

„Valant granitinius paminklus rekomenduoju juos nuplauti vandeniu, naudoti minkštą šluostę ar kempinę, kad nebūtų subraižytas akmuo. Marmuriniai paminklai gali būti jautresni aplinkos poveikiui, todėl juos reikėtų valyti vandeniu ir švelniu muilu. Jeigu ant antkapio užtiško vaško, atšildykite jį karštu vandeniu ir atsargiai nugramdykite", - pataria specialistas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
8
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (9)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar šventėms vykstate į kaimą, mažesnį miestelį?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate I.Šimonytės Vyriausybės darbą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +2 C

-2 +5 C

0 +7 C

0 +5 C

-2 +5 C

+4 +7 C

0-4 m/s

0-7 m/s

0-6 m/s