Vienas didžiausių pasaulyje kelionių gidų leidėjų „Lonely Planet" pripažino Lietuvą antrąja geriausia turizmo kryptimi 2025-aisiais tarp 10 pasaulio šalių, kurias būtina aplankyti, ir pirmąja šalimi Europoje. Apie tai informuoja VšĮ „Keliauk Lietuvoje", tačiau džiaugtis dar per anksti. Mat į dešimtuką pateko ne turistų mėgstamos vietos, o atvirkščiai - iki šiol „neatrasti perlai".
Pasak „Keliauk Lietuvoje" pranešimo, garsiajame šio leidėjo kelionių krypčių reitinge, kurio kasmet nekantriai laukia viso pasaulio keliautojai, Lietuvą aplenkė vienintelis Kamerūnas.
Antrąją vietą reitinge Lietuvai skyrę ekspertai ypač išskyrė keturis jos traukos taškus. Tai - žalias, gyvybingas, modernus, išskirtine istorija ir šiuolaikiška barų bei restoranų scena pasižymintis Vilnius. Taip pat - visais metų laikais įspūdingas Kuršių Nerijos nacionalinis parkas, piligrimus iš viso pasaulio traukiantis Kryžių kalnas ir į laukinę gamtą pasinerti viliojantis Aukštaitijos nacionalinis parkas.
Pasak VšĮ „Keliauk Lietuvoje" vadovės Olgos Gončarovos, šis pripažinimas yra ypač reikšmingas ne tik Lietuvos turizmo infrastruktūros, bet ir kultūros, gamtos, gastronomijos bei kitų sferų įvertinimas.
„Patekti į „Lonely Planet" rekomendacijų sąrašą reiškia atitikti itin aukštus atrankos kriterijus ir daugybės ekspertų lūkesčius. Kriterijų įvairovė ir solidus atrankos procesas lemia, kad šiuo reitingu pasaulyje pasitiki daugiamilijoninė „Lonely Planet" auditorija", - sako O.Gončarova.
Į „Lonely Planet" rekomendacijų ateinantiems metams reitingą taip pat pateko Fidžis, Laosas, Kazachstanas, Paragvajus, Trinidadas ir Tobagas, Vanuatu, Slovakija ir Armėnija.
„Lonely Planet" sudaromame reitinge yra vertinama ne tik turizmo infrastruktūra ir paslaugų kokybė, šalių saugumas, kainos ir kokybės santykis, bet ir unikalumas bei autentiškumas, tvarumas ir atsakingumas. Reitinge neretai atsispindi naujos turizmo tendencijos - neseniai išpopuliarėję ar visai naujas turizmo patirtis siūlantys regionai ar šalys. Taip pat svarbūs yra ir specialūs renginiai ar įvykiai, galintys pritraukti keliautojų dėmesį: tarptautiniai sporto renginiai, jubiliejinės sukaktys, kultūriniai festivaliai.
Rekomenduojamų aplankyti šalių sąrašą kasmet sudaro „Lonely Planet" vidinė redakcinė komanda ir pasaulinis kelionių ekspertų bei autorių tinklas. Pirmiausia „Lonely Planet" žurnalistai, gidai, vietos ekspertai pateikia savo rekomendacijas, kokios šalys artimiausiu metu vertos ypatingo dėmesio. Gautas rekomendacijas peržiūri ir pagal minėtus kriterijus įvertina speciali „Lonely Planet" redakcinė komisija.
Antroji vieta „Best in Travel" šalių reitinge - aukščiausias Lietuvos įvertinimas, kada nors pelnytas „Lonely Planet" organizuojamuose rinkimuose. Pirmąkart į šį sąrašą Lietuva pateko prieš dešimtmetį: 2015-ųjų rekomenduojamų aplankyti kelionių krypčių sąraše mūsų šalis užėmė trečiąją vietą. 2018 m. „Lonely Planet" gidas į labiausiai Europoje rekomenduojamų aplankyti vietų dešimtuką buvo įtraukęs Vilnių.
O.Gončarova „Vakaro žinias" užtikrino, kad už patekimą į tokią aukštą reitingo lentelės vietą Lietuva nieko nesumokėjo - esą įvertinimas yra objektyvus.
„Tai yra rekomendacijos, ką būtina aplankyti 2025-aisiais. Gidas yra vienas įtakingiausių pasaulyje. Tai - apdovanojimas, kuriuo reikia pasidžiaugti.
Į reitingą patenka didelio potencialo turinčios, bet iki šiol turistų neįvertintos šalys, kaip kad įvertintos yra Prancūzija, Italija ar Graikija. Kviečiami aplankyti turizmo potencialo turintys „neatrasti perlai", - dėstė O.Gončarova.
Ar dabar galima tikėtis, kad Lietuvą užplūs turistai? O gal „Lonely Planet" redakcinės komisijos nuomonė tokia pat svarbi, kaip dainų turnyro „Eurovizija" „ekspertų" nuomonė, dažniausiai nesutampanti su žiūrovų nuomone?
„Gidas yra vienas seniausių ir įtakingiausių, turinčių per 186 mln. skaitytojų. Tai parodo, kad gidas turi vertę ir didžiulį skaitytojų ratą. O toks įvertinimas yra stimulas į Lietuvą pakviesti dar daugiau lankytojų", - tvirtino O.Gončarova.