Grupė Seimo narių registravo pataisas, kurioms įsigaliojus būtų galima lengviau atimti Lietuvos pilietybę.
Lietuvos pilietybės įstatyme nustatyta, kad pilietybės netenkama, jeigu asmuo, kuris pilietybę įgijo išimties tvarka, būdamas ir kitos valstybės pilietis, savo veiksmais kelia grėsmę Lietuvos saugumo interesams, viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių, ar jų sąjungininkų saugumo interesams
„Tačiau, atsižvelgiant į geopolitinę situaciją, kylančias naujas grėsmes, tikslinga nustatyti, kad pilietybės netenkama ne tik tuo atveju, kai pilietybė suteikta išimties tvarka, bet ir kitais pilietybės įgijimo pagrindais", - teigiama projekto aiškinamajame rašte.
2023 m. Lietuvos vidaus reikalų ministras dėl Lietuvos pilietybės netekimo kreipėsi į šalies prezidentą dėl 3 asmenų, kurie pilietybę įgijo išimties tvarka. Dėl visų asmenų priimti sprendimai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo.
„Vakaro žinios" vardina esminius siūlomus pakeitimus. Jeigu asmuo palaiko užsienio valstybę, keliančią grėsmę Lietuvos ar kitų ES valstybių narių ar jų sąjungininkų saugumo interesams, ir remia užsienio valstybės vykdomą tarptautinės teisės principus ir normas pažeidžiančią veiką ar šioje veikoje dalyvauja: nesuteikti, neatkurti, neišsaugoti ar negrąžinti Lietuvos Respublikos pilietybės; jeigu asmenys jau yra atkūrę ar įgiję Lietuvos pilietybę, jos galėtų netekti; nesuteikti, neatkurti, neišsaugoti ar negrąžinti Lietuvos pilietybės, jeigu asmuo kelia grėsmę valstybės saugumui ar viešajai tvarkai.
Lietuvos pilietybės neteko: 2021 m. - 1038, 2022 m. - 973, 2023 m. - 1083 asmenys (iš jų: 84 asmenys atsisakė Lietuvos pilietybės, 995 asmenys įgijo kitos valstybės pilietybę).