Neseniai Kupiškio rajone buvo užfiksuotas traukinio suvažinėtas lokys. Gamtininkai sako, jog lokiai Lietuvoje ilgainiui nebebus jokia naujiena.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyriaus medžioklės žinovas Gaudentas Baikauskas „Vakaro žinioms" pasakojo, jog mešką, numuštą netoli Kepurių kaimo, rado geležinkeliečiai.
„Aš pats prieš daugiau nei mėnesį mačiau tą mešką. Jų Lietuvoje fiksuota ne vieną kartą, kad ir Šimonių girioje. Taip pat buvo neseniai Anykščiuose lokys žmonėms arklius apdraskė, buvo mažas kumeliukas ir mama, matyt, jį gynė. Nustatyta, kad čia buvo lokys", - kalbėjo G.Baikauskas.
Pasak medžioklės žinovo, visai netoli meškos žuvimo vietos gyvenantis žmogus jam pasakojo, kad šio arkliai kelias dienas keistai elgiasi, neramūs, o po kelių dienų geležinkeliečiai rado numuštą mešką. Taigi žmogus iškart suprato, kodėl jo gyvuliai buvo išsigandę.
G.Baikauskas tikino, jog Estijoje meškos jau medžiojamos, tiesa, nedaug. O štai Rusijoje apie Pskovą meškos medžiojamos nuolat. O kur dar lokių ramybės trikdymas žiemą. Rusijoje dažnas atvejis, kai miškuose lokiai iš žiemos miego prikeliami medžioklės metu. Vargšas gyvūnas, pabudęs žiemą, ėdesio neranda ir blaškosi visur.
„Juk meškos Lietuvoje kadaise gyveno. Tegul gyvena jos. Supraskite, ne jos pas mus ateina, o mes pas jas. Tokia gamta, reikia įprasti, - aiškino pašnekovas. - Normalus, sveikas žvėris žmogaus turi bijoti. O jeigu jis turi jauniklių ar ruja, tai agresyvumas, kaip ir kitų žvėrių, padidėja. Kiekvieno žvėries psichika pasikeičia tokiu metu."
Ką daryti miške sutikus mešką? Jokiu būdu nebėkite. Tokiu atveju, anot G.Baikausko, galite imituoti esantys dideli, garsiai šaukite, mosuokite rankomis.
Pašnekovas akcentavo, kad nereikia iš lokių daryti baubo, kažkas kadaise bijojo ir šerno, ir briedžio, bet jie Lietuvos miškuose gyvena. Gyvens ir meškos. Lietuvoje sąlygos lokių gyvenimui yra geros, juo labiau kad šis žvėris nėra išrankus ėdesiui - jis visaėdis, tinka ir uogos, grybai, žuvis, mėsa, net gaišenos.