Eidamas 41-uosius metus mirė Seimo narys, sportininkas Jevgenijus Šuklinas.
Šią žinią Eltai patvirtino Liberalų sąjūdžio atstovas spaudai Marijus Gailius.
J. Šuklinas į Seimą pateko 2024 m. su Liberalų sąjūdžio partija. Jis taip pat priklausė šios partijos frakcijai.
Politikas taip pat yra dirbęs Visagino savivaldybės taryboje, laikinai dirbo šio miesto meru.
Jis taip pat buvo garsus kanojininkas, olimpietis, verslininkas.
Ministrė pirmininkė Inga Ruginienė pareiškė užuojautą dėl J. Šuklino mirties.
„Lietuva neteko iškilaus žmogaus, žavėjusio savo veiklumu ir pasiryžimu siekti savo tikslų – tiek sporte, tiek politikoje. Šiuo sunkiu metu nuoširdžiai linkiu stiprybės Jevgenijaus Šuklino artimiesiems ir bendražygiams“, – sakoma Vyriausybės vadovės užuojautoje“, – teigiama Vyriausybės vadovės užuojautoje.
Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen reiškia užuojautą dėl J. Šuklino mirties.
„Labai netikėta ir sukrečianti žinia, net sunku kalbėti. Labai gaila. Netekome labai šviesaus, išmintingo žmogaus. Užuojauta visai šeimai ir artimiesiems“, – Eltai ketvirtadienio vakarą teigė Liberalų sąjūdžio lyderė.
Anot Seimo narės, J. Šuklino atminimas išliks itin šviesus, o jo netektis yra skaudus smūgis visai politinei bendruomenei.
Užuojautą dėl Seimo nario mirties pareiškė Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Mindaugas Sinkevičius.
„Skaudi žinia - netekome Seimo nario, sportininko Jevgenijaus Šuklino. Nuoširdžiai užjaučiu jo šeimą, artimuosius, draugus, bendražygius ir visus, kurie jį pažinojo. Šią sunkią valandą linkiu stiprybės ir ramybės. Tegul ilsisi ramybėje", - socialiniame tinkle „Facebook" ketvirtadienio vakarą rašė M. Sinkevičius.
2019 m. birželį Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) gavo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Disciplinarinės komisijos raštą, kuriame skelbiama, kad Jevgenijus Šuklinas netenka Londono olimpinių žaidynių sidabro medalio.
Tokį nuosprendį TOK Disciplinarinė komisija priėmė po B mėginio tyrimo rezultatų. Nuosprendis galutinis ir neskundžiamas.
Remiantis TOK raštu, kanojininkas J. Šuklinas, 200 metrų sprinto rungtyje užėmęs antrąją vietą, yra diskvalifikuojamas iš Londono olimpinių žaidynių. Tai reiškia, kad sportininkas turės grąžinti medalį, diplomą ir ženkliuką.
Šio sprendimo įgyvendinimą Tarptautinis olimpinis komitetas pavedė atlikti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
„Esame už švarų sportą. Netoleruojame sukčiavimo. Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimą imsimės įgyvendinti nedelsiant. Kaip jau buvo kalbėta, J. Šuklinui teks grąžtinti ne tik medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilė, kitas gautas išmokas. Kitą savaitę vyksiančiame LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje priimsime visus su šiuo atveju susijusius sprendimus,“- sakė LTOK prezidentė ir Tarptautinio olimpinio komiteto narė Daina Gudzinevičiūtė.