Ketvirtadienį Seimas nepritarė siūlymui Antikorupcijos komisijai suteikti laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimus dėl buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės ryšių su teistu Vilhelmu Germanu ir kitais įtartinos reputacijos asmenimis. Kartu būtų buvę atsakyta ir į klausimą, ar šie ryšiai nedarė įtakos politikų sprendimams ir visos Vyriausybės veiklai. Beje, opozicijos iniciatyva atmesta be galimybės ją patobulinti.
„Opozicija nori sužinoti, kas vis dėlto valdo mūsų valstybę ir ar politikai, davę priesaiką, nėra įtakojami nusikalstomo pasaulio atstovų", - pristatinėdama siūlymą teigė parlamentarė Ligita Girskienė.
Valdančiųjų politiniai oponentai siūlė suteikti Seimo Antikorupcijos komisijai laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimus. Komisijai siūlyta pavesti atlikti parlamentinį tyrimą ir išsiaiškinti, ar ministrės postą kainavusioje istorijoje nesama neskaidrių verslo bei valstybės politikų santykių.
Taip pat inicijuojamu tyrimu siekta išsiaiškinti, ar buvusios ministrės M.Navickienės ryšiai su kai kuriais asmenimis negalėjo sukelti grėsmių nacionaliniam saugumui.
Pasak L.Girskienės, nebejuokinga, kai tokius aukštus politinius postus užimantys asmenys nebedeklaruoja įtartinų ryšių ir didelės vertės dovanų. Seimūnas Aidas Gedvilas pasiteiravo, ar nereikėtų tirti visos Vyriausybės veiklos.
„Manau, kad tiek jūs, tiek čia sėdintys kolegos, tiek visuomenė supranta, kad klausimas yra ne kas ir kaip skraidino ministrę, o kokias paslaugas ji suteikė savo draugams. Reikėtų tirti ne vien tik Monikos Navickienės, bet ir visos Vyriausybės veiklą", - tvirtino jis.
L.Girskienė paaiškino, kad vienas iš komisijai suformuluotų klausimų ir buvo, ar minėti ryšiai nedarė įtakos politikų sprendimams bei visos Vyriausybės veiklai.
Seimo narys Artūras Skardžius pareiškė, kad už žavingų ministrių fasado nusikalstamas pasaulis tvarko savo reikalus ir čia jau „nebe folkloras apie žydelį". Į tai L.Girskienė sureagavo primindama, kad valdantieji seniai taiko dvejopus standartus - opozicijos atstovą išmeta iš Seimo vien už tai, kad jis galimai (!) paspaudė ne savo mygtuką, o jei įkliūna savi, net į daug rimtesnius dalykus žiūrima pro pirštus. Pasak L.Girskienės, reikia tik pavydėti, kaip konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis taip atkakliai gina susikompromitavusius bendražygius.
Konservatoriai Vilius Semeška, Edmundas Pupinis, Andrius Kupčinskas ragino politikus nesikišti į teisėsaugos reikalus ir netrukdyti jai dirbti, tačiau L.Girskienė paaiškino, kad reikia ir politiškai įvertinti M.Navickienės veiksmus, nes jau ir „dabar pakanka informacijos Seimo nario mandato naikinimui ir ikiteisminiam tyrimui pradėti", nes tokius savo ryšius nuslėpė.