Skandalas po skandalo - du garsūs verslininkai - Arvydas Paukštys ir Dainius Dundulis vienas po kito paskelbė stabdantys Lietuvai naudingus projektus. Nors „Teltonikos" technologijų parko statybos, kaip girdėjome, nors ir vėluojant, bus tęsiamos, tačiau šiandieninis įmonių „Norfos mažmena" ir „Rivona" valdytojo D.Dundulio sprendimas nutraukti neseniai Vilniuje įkurto „Sostinės medicinos centro" veiklą, pasak jo, yra galutinis, nes „čia yra patyčios". D.Dundulis sako susidūręs su daugybe biurokratinių kliūčių.
- Kuo jūsų klinikos ir „Teltonikos" atvejai panašūs?
- Abu yra verslo projektai ir abu susidūrė su kliūtimis. Kliūtys yra skirtingos.
- Jūs teigiate, kad pagrindinė priežastis yra ta, kad prezidentas Gitanas Nausėda atmetė įstatymo pataisas, pagal kurias siuntimus valstybės finansuojamoms paslaugoms galėtų išduoti ne tik valstybinių, bet ir privačių įstaigų specialistai. Ar tai vienintelė priežastis?
- Taip, tai viena pagrindinių, bet iš tikrųjų jų yra daugiau, - biurokratinis aparatas yra daugiau kliūčių pridėjęs. Puikiai suprantate, kad žmonės, patekę į bėdą dėl sveikatos problemų, tikrai nesioperuos ten, kur už operaciją teks mokėti. Naujai klinikai gauti paciento sveikatos draudimo pinigus yra uždavinys neįmanomas, - kai niekas nekompensuojama, vadinasi, tokio dydžio klinika paprasčiausiai neturėtų pacientų.
- Bet juk privačios gydymo įstaigos turi sutartis su ligonių ar teritorinėmis ligonių kasomis.
- Mes irgi turime...Teoriškai ji suteikia ir mums galimybių, tačiau praktiškai - ne. Iš viso šiuo atžvilgiu sukurta sudėtinga ir labai nerangi sistema, esą kai reikalas liečia žmonių sveikatą, turi būti labai didelė atsakomybė. Suprantama, gydytojų atsakomybė yra didelė, bet kam tą biurokratiją daryt sudėtingą? Toks jausmas, kad gyvename 1990, o ne 2024 metais.
- Vadinasi, naujos privačios klinikos padėtis jau veikiančių klinikų atžvilgiu yra išskirtinė?
- Matyt, dėl to, kad galimai nauji žaidėjai neateitų į rinką.
- O gal jūs tiesiog paskubėjote? Juk prezidento veto dar nereiškia, kad jam pritars Seimas?
- Nesu tas žaidėjas, kuris šantažuoja. Šio sprendimo link ėjau tikrai ne vieną mėnesį. Tikrai, viskas. Gana, nes čia yra patyčios.
- Prieš du mėnesius duodamas interviu mūsų laikraščiui, išdavėt nerimaujantis dėl klinikos ateities... Ar jau tada užgimė noras atsisakyti klinikos?
- Mano viltis galutinai sužlugo praėjusią savaitę. Abejonių tikrai turėjau, bet prezidento veto buvo paskutinis lašas.
- Kas laukia Sostinės sveikatos centro ryt poryt?
- Iki gruodžio 20 dienos bus teikiamos reabilitacijos paslaugos, o gydytojai iki tol dirbs pagal aplinkybes - priims pacientus arba atšauks priėmimus. Turime keletą variantų, kalbamės, šiuo metu suinteresuotiems žmonėms aprodome kliniką, ir aš galvoju, kad kitais metais ji turės naują operatorių.
- O kas dėl darbuotojų?
- Įstatymo numatyta tvarka juos turėsime atleisti. Tikėsimės, kad naujieji operatoriai priims jų kriterijus atitinkančius specialistus, nors nematau čia didelės problemos - šiuo metu Lietuvoje gydytojų labai trūksta. Kai kuriems administracijos darbuotojams ne su medicininiu išsilavinimu pasiūlysim pereiti į „Rivoną" ar „Norfą"...
- Jaučiatės pralaimėjęs, nusivylęs?
- Nematau didelio mūsų pralaimėjimo. Praėjusią savaitę ir visą savaitgalį buvau labai nusivylęs, bet toji būsena praėjo, aš jau galvoju apie tęsinį. Galvoju, kad Lietuva vis tiek gaus nuostabią kliniką su nuostabia įranga, tiktai iš kitų rankų.
- Investavote į kliniką apie 40 milijonų. Jums tai dideli pinigai?
- Be abejonės, tai labai didelė suma, ji buvo paskirta kilniam tikslui, bet, manau, tie pinigai savo tikslą pasieks.