Pakruojo dvare vykstančiame vasaros gėlių, istorinės architektūros ir vizualiojo bei scenos meno kūrinių festivalyje lankytojai galės išbandyti pasaulyje nykstantį reiškinį – mechaninį teatrą.
Mechaninis teatras – tai marionečių ar objektų teatras, kuriame vietoj aktorių vaidina judančios figūros, automatai ar mechanizuotos mašinos. Specialioje scenoje Pakruojo dvare senuoju mechaninio teatro principu bus atliekamas Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapno“ spektaklis.
„Iš medinių plokščių, kartu su skulptoriaus Daliaus Dirsės pagalba, mes sukūrėme tam tikrus mechanizuotus objektus. Bus galima pamatyti banga plaukiančią fėją, taip pat ir kitus Šekspyro poemos personažus, pavyzdžiui, audėją Metmenį. Aš tai vadinu teatrine eklektika. Spektaklyje atsiskleis įvairūs žanrai – komedija, drama, psichologija, kaukių ir mechaninis teatras“, – pranešime teigia spektaklio režisierius Andrius Povilauskas.
Anot spektaklio režisieriaus, kai kurie žiūrovai bus pakviesti į sceną, jie patys judins mechaninius objektus. Taip pat lankytojai galės užsidėti rankena valdoma kauke ir tapti spektaklio dalimi. Po spektaklio lankytojų laukia akrobatų ir cirko artistų pasirodymai bei triukai, gėlininkų sukurtos kompozicijos ir milžiniškos gėlių skulptūros
Mechaninio teatro ištakos siekia tūkstančius metų atgal, tačiau tikroji tokio teatro populiarumo banga į Europą atplaukė XVII a. Aktyvi technikos raida lėmė, kad XVIII a. – XIX a. pirmoje pusėje mechaninis teatras išgyveno pakilimo laikotarpį. XIX a. pradžioje jis klestėjo ir Lietuvoje.
Prie to smarkiai prisidėjo italų mechanikas Karlas Vise, kuris 1819 m. Vilniuje pastatė pirmąjį mechaninį teatrą. Italo kūrinys apjungė judančius paveikslus, mechaninius efektus, muziką ir kitus garso efektus. Mechaninis teatras buvo itin populiarus ir tarp vilniečių, ir tarp miesto svečių.