respublika.lt

Pasieniečiai ir kariuomenė bejėgiai prieš oro balionus

(92)
Publikuota: 2024 spalio 04 17:17:50, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
VSAT nuotr.

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas paaiškino, kodėl mes niekaip neatsiginame nuo iš Baltarusijos į Lietuvą nuolat įskriejančių oro balionų ir kodėl jie esą nekelia pavojaus.

 

Kai Alytaus kariniame dalinyje nusileido meteorologinis balionas, vadinamas zondu, kariškiai pareiškė nustatę, esą jis yra nepavojingas - nedetonuos, nes gabena kontrabandines cigaretes.

„Kokiu būdu tai identifikuojama ir kodėl jau, pasirodo, visus metus čia skraido šitie zondai? Kokia šito zondo keliamoji galia? Ar ji yra tokia pat kaip drono, ar jis gali nešti tiek pat sprogmenų? Ir kodėl pas mus nėra oro gynybos?" - į ministrą kreipėsi parlamentaras Artūras Skardžius.

L.Kasčiūnas pasidžiaugė, kad pasitaikė puiki proga atsakyti į šį daugeliui įdomų klausimą.

„Pradėkime nuo to, kad mes kalbame apie kontrabandos pasaulį. Kontrabandos pasaulis yra sudėtingas, bet logika jo yra paprasta: kai valstybė užkardo vieną priemonę, kontrabandininkai sugalvoja kitą priemonę. Kai pastatėme fizinį barjerą ir sumažėjo galimybių eiti per žaliąją zoną, tada pradėjo būti naudojami dronai, būtent dronai. Tai buvo tam tikras etapas 2021-2022 metais. Mes aprūpinome pasieniečius antidronine įranga, pradėjome suprasti, kaip kovoti su dronais, ir atgrasėme nuo šito poveikio. Dabar atsirado nauja priemonė", - kalbą pradėjo krašto apsaugos ministras.

Pasak jo, didžiausias skirtumas tarp drono ir baliono yra tas, kad dronas - objektas valdomas gali skristi iš taško A į tašką B.

„Jeigu kalbame apie žvalgybą, diversijas ir kitus dalykus, tai dronas gali būti efektyvus dalykas. Balionas yra nevaldomas ir nekontroliuojamas. Jis neturi jokių laikrodukų, kaip kai kurie jūsų draugai šitoje salėje kalba. Jisai yra skrendantis tik pagal vėjo kryptį. Tu negali jo valdyti, tu negali prognozuoti, kur jis nukris. Jis turi vienintelį dalyką savyje - tai SIM kortelę ir galimybę siųsti GPS signalą. Bet tai reikalingas dalykas ne valdyti jį", - aiškino ministras.

Pasak jo, kai helis išsileidžia ir balionas nukrenta į kokį nors mišką, kontrabandininkas gauna į telefoną signalą, kad ten ir ten guli krovinys, kurį reikia pasiimti.

„Čia yra kontrabandos problema. Su ja dabar bus kovojama taip: mes slopinsime GPS signalus. Kalbamės su Ryšių reguliavimo tarnyba, kalbamės su mūsų mobiliųjų operatoriais. Duokite šiek tiek laiko, ir mes, kaip valstybė, prisitaikysime ir šitas metodas bus kontrabandininkams nepalankus.

O visa kita yra tik interpretacijos ir visiški atsitiktinumai. Tai jokios karinės grėsmės nekelia. Noriu pasakyti labai paprastą dalyką - taip, mes prisitaikysime. Duokite šiek tiek laiko, ieškome sprendimų", - pažadėjo L.Kasčiūnas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
11
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (92)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar apsiperkate per Juodojo penktadienio išpardavimus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +4 C

-7 +4 C

-5 +5 C

-5 +2 C

-2 +5 C

-1 +3 C

0-11 m/s

0-9 m/s

0-8 m/s