Jaunųjų gydytojų asociacijos užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad Lietuvos medikų pasirengimu suteikti pirmąją pagalbą ekstremalių situacijų metu visiškai pasitiki 2 iš 10 šalies gyventojų.
„Jau trejus metus karas vyksta visai šalia mūsų, tačiau nepaisant to, mes Lietuvoje nežinome, ką daryti įvykus ekstremaliai situacijai. Kaip ir rodo atliktas reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas, gyventojai mano, kad ne visi medikai būtų pasiruošę suteikti pagalbą ekstremalių situacijų metu“, – pranešime cituojama Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentė Agnė Panavienė.
Savo ruožtu daugiau nei penktadalis apklaustųjų (12 proc.) teigė, jog daugumai Lietuvos medikų trūksta įgūdžių ir pasirengimo teikti pagalbą ekstremalių situacijų metu.
Jaunųjų gydytojų asociacijos užsakymu reprezentatyvią apklausą šių metų sausį atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.
ELTA primena, jog vasario pradžioje sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė taip pat pripažino, kad šalies sistema nėra pasirengusi karinėms, hibridinėms ir civilinėms grėsmėms.
„Situacija, švelniai tariant, nėra gera. Pasiruošimas nėra tinkamo lygio. Dėl to sveikatos sistemos pasirengimas civilinėms, hibridinėms ir karinėms grėsmėms yra vienas iš mūsų prioritetų“, – interviu laidoje „ELTA kampas“ tikino sveikatos apsaugos ministrė.
Jos teigimu, itin daug dėmesio numatoma skirti infrastruktūros, žmogiškųjų išteklių, kompetencijų stiprinimui ir visos sistemos valdymo pasirengimui.