respublika.lt

Po opozicijos kreipimosi dėl M.Navicko įmonės, FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą: tarnyba informacijos nepatvirtina

(3)
Publikuota: 2024 liepos 08 14:34:00, Augustė Lyberytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Po opozicinių frakcijų kreipimosi į Generalinę prokuratūrą, prašant ištirti buvusios ministrės Monikos Navickienės sutuoktinio Mindaugo Navicko įmonės „Litlab“ galimai neskaidrią veiklą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.

 

Apie tai Eltai patvirtino Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis.

„Turime oficialų atsakymą. Kadangi buvo opozicinės frakcijos kreipęsi raštu į Generalinę prokurorę, prašant pasižiūrėti, ar nėra galimo pinigų plovimo, pagal šį kreipimąsi pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – Eltai sakė A. Stončaitis.

„FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą“, – pridūrė jis.

Visgi, pati FNTT tokios informacijos nei patvirtino, nei paneigė. Kaip Eltai teigė tarnybos atstovė spaudai Modesta Zdanauskaitė, FNTT kol kas šiuo klausimu teiktinos informacijos neturi.

FNTT atsakyme opozicijos atstovams, kurį matė ir ELTA, nurodoma, jog pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 216 straipsnio 1 dalį – nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.

ELTA primena, kad birželio pabaigoje Seimo opozicinės frakcijos kreipėsi į generalinę prokurorę Nidą Grunskienę, prašant pasidomėti situacija dėl M. Navickienės sutuoktinio M. Navicko valdomos įmonės „Litlab“ ir su ja susijusių asmenų veiksmų.

Seimo mažumos atstovai, remdamiesi naujienų portalo delfi.lt publikacija, nurodo, jog „Litlab“ kartu su nekilnojamojo turto vystymo kompanija „Eika“ stato verslo centrą šalia Vilniaus oro uosto esančioje teritorijoje. Tačiau pažymima, kad pastaruosius kelis metus „Litlab“ deklaravo minimalų pelną arba patirtus nuostolius, įmonėje buvo įdarbintas už sukčiavimą teistas Vilhelmas Germanas. Taip pat akcentuojamas M. Navicko ryšys su nepalankios vyriausybinės išvados sulaukusia verslininke Ieva Trinkūnaite.

Vertinant šias aplinkybes politikams kilo įtarimas dėl galimo pinigų plovimo, neteisėto praturtėjimo ir politinės korupcinės rizikos.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, konservatorės M. Navickienės sutuoktinio M. Navicko valdomą „Litlab“ ketino įsigyti skandalo epicentre atsidūrusi finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė. Visgi, vyriausybinė Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija neleido jai įsigyti „Litlab“. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų. Vėliau portalas delfi.lt paskelbė, jog I. Trinkūnaitės aplinka turi grėsmę keliančių ryšių su užsienio valstybių institucijomis, fiziniais ir juridiniais asmenimis.

„Foxpay“ istorija jau tęsiasi keletą savaičių – Lietuvos bankas tęsia tyrimą dėl įmonės. Pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį jos veiklos. Savo ruožtu ikiteisminį tyrimą atlieka ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) dėl įmonės veiklos.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (3)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kada puošite namus Kalėdoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +4 C

-7 +4 C

-5 +5 C

-5 +2 C

-2 +5 C

-1 +3 C

0-11 m/s

0-9 m/s

0-8 m/s