Po skandalo dėl abiturientų egzaminų rezultatų, premjerė Ingrida Šimonytė viliasi, jog rugsėjo pradžioje pasibaigus Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) vadovo konkursui pavyks atsirinkti kandidatą, kuris „gebės sustyguoti procesus“.
„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) papildomai išsiaiškins šios situacijos susidarymo aplinkybes ir NŠA darbuotojų atsakomybę, todėl nuo išankstinio vertinimo susilaikysiu, tačiau norėčiau priminti, kad šiuo metu vyksta naujojo agentūros vadovo konkursas, per kurį, tikiuosi, pavyks atrinkti vadovą, kuris gebės sustyguoti procesus agentūroje tokiu būdu, kad tokių klaidų nebūtų, o kitos klaidos būtų išsiaiškinamos kuo anksčiau, be žalos vaikams ir su minimalia žala valstybės reputacijai“, – atsakyme raštu Eltai teigė I. Šimonytė.
Kaip skelbta anksčiau, nors NŠA laikinai vadovaujantis Aidas Aldakauskas prisiima dalį atsakomybės už susidariusią situaciją, visgi pirmadienį LRT radijui jis tikino neketinantis trauktis iš posto. A. Aldakauskas taip pat atskleidė, jog ir pats dalyvauja šiuo metu vykstančiame konkurse NŠA vadovo pareigoms užimti.
Pasak Vyriausybės vadovės, po šio skandalo ŠMSM jau ėmėsi sprendimų, leisiančių užtikrinti, kad tokios klaidos nesikartotų.
„Po tarpinių atsiskaitymų sesijoje išryškėjusių problemų buvo imtasi papildomų priemonių valstybinių brandos egzaminų (VBE) sesijos sklandumui užtikrinti, peržiūrėtos egzaminų užduotys, kad būtų išvengta moksleivių „gaudymo“, ir galima teigti, kad pavyko užtikrinti užduočių korektiškumą, o pačios egzaminų sesijos rezultatai yra tikrai geri. Žinoma, svarbu, kad klaida buvo nustatyta iki priėmimo į aukštąsias pasibaigimo, tačiau dėl to, kad tokios klaidos atsitinka apskritai yra ne mažiau skaudu“, – tikino ji atsiprašydama moksleivių, kurių rezultatas kito.
„ŠMSM jau pristatė, kokie sprendimai leis ateityje užtikrinti, kad tokios klaidos net teoriškai negalėtų pasikartoti – testinės dalies atsakymus vedant tiesiai į kompiuterį nebebus poreikio jos skanuoti. Taipogi moksleiviams ketinama sudaryti sąlygas susipažinti ne tik su bendru įverčiu, bet ir atskirų atsakymų į testo klausimus vertinimais“, – pridūrė I. Šimonytė.
ELTA primena, kad praėjusį ketvirtadienį Nacionalinės švietimo agentūra (NŠA) informavo, jog dėl abiturientų patikrinimų rezultatus skaitmenizuojančios įmonės klaidos skaičiuojant egzaminų įvertinimus pasikeitė dvyliktokų darbų galutiniai rezultatai.
Skelbta, kad po klaidos keičiasi pagrindinės sesijos užsienio kalbų (anglų, vokiečių, rusų), biologijos, fizikos, geografijos ir pakartotinės sesijos egzaminų rezultatai.
„Įmonė informavo, kad į galutinio egzamino rezultato skaičiavimo algoritmą, dėl techninės klaidos, nebuvo įtraukti atsakymo lape mokinio pasirinktų atsakymų į uždarojo pobūdžio klausimus pataisymai. Dėl šios priežasties 2832 abiturientų darbų galutinis įvertinimas kinta į didesnę pusę, vidutiniškai apie 1,4 balo iš 100, ir 1044 į mažesnę, pokyčio vidurkis nežymus – 1,3 balo iš 100“, – anksčiau išplatintame pranešime nurodė laikinasis NŠA direktorius Aidas Aldakauskas.
Laikinasis NŠA vadovas informavo, jog po ištaisytų klaidų penkiems abiturientams egzaminai tapo neišlaikyti.
„Atsirado penki mokiniai, (…) kurie bus neišlaikę egzamino“, – sakė A. Aldakauskas, negalėdamas pasakyti, ar šiems mokiniams nebus anuliuoti brandos atestatai.
NŠA pažymėjo, kad visa atnaujinta informacija yra pasiekusi LAMA BPO, todėl stojimo į aukštąsias mokyklas procesas yra nesutrikdytas.