respublika.lt

Policija užsiima žaidimukais internete

(57)
Publikuota: 2024 rugsėjo 19 16:33:47, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 1 nuotr.
Policija tikina, kad internetiniais žaidimais siekia į tarnybą pritraukti daugiau naujų specialistų. Redakcijos archyvo nuotr.

Neseniai socialiniame tinkle „Instagram" atsirado naujas profilis - „Virtualus detektyvas". Jis kviečia internautus pasijusti tyrėjais ir išnarplioti dingusios merginos istoriją. Policija tikina, kad taip siekia į tarnybą pritraukti daugiau naujų specialistų, tačiau pareigūnų atstovai abejoja, ar žaidimukus galima prilyginti realiam policijos darbui.

 

Smalsesni internautai jau pastebėjo naują profilį „Instagram" tinkle. Jame - tik trumpa užuomina į tai, kad dingo mergina ir reikia išsiaiškinti, kas jai nutiko. Socialiniame tinkle nesunkiai aptinkamas ir dingusios merginos profilis, kuriame - jos gyvenimo akimirkos ir paskutinė nuotrauka su draugėmis iš baro. Istorija pasakoja, kad po šio vakaro mergina ir dingo. O sukurtų merginos draugių profiliuose jau skelbiami pagalbos skelbimai. Visuose netikruose profiliuose pažymėta, kad tai - policijos projektas, o informaciją ir iliustracijas sukūrė dirbtinis intelektas.

„Vakaro žinias" pasiekė skaitytojų nuostaba dėl tokios policijos iniciatyvos, o dalis jų net nepatikėjo, kad tai - tikras policijos projektas. Esą tai mažai susiję su realiu policijos darbu. Tačiau žaidimas ir iniciatyva tikrai priklauso Lietuvos policijai.

Kviečia tapti tyrėjais

„Sukūrėme šį žaidimą, kad paskatintume jaunus žmones išbandyti savo jėgas narpliojant nusikaltimą. Labai panašų darbą į šį kasdien atlieka policijos tyrėjai, tad išbandžius savo įgūdžius socialiniuose tinkluose, kviečiame juos panaudoti realiame pareigūno darbe. Net jei ir kils sunkumų narpliojant šią virtualią istoriją, kviečiame pasidomėti galimybėmis prisijungti prie Lietuvos policijos pajėgų, nes nuolat ieškome pilietiškų žmonių, kurie būtų pasiryžę dirbti visuomenės labui", - pristatydamas projektą dėstė policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Užsakė ne tik žaidimą, bet ir reklamą

„Vakaro žinios" pasiteiravo, kiek kainavo tokio projekto įgyvendinimas. Lietuvos policija pateikė informaciją, kad žaidimo kūrimą ir viešinimą finansavo Policijos departamentas. „Tikslas - parodyti, kokia įdomi yra tyrėjo profesija ir spręsti policijos pareigūnų trūkumo šalyje problematiką. „Virtualus detektyvas" skirtas jauniems žmonėms, todėl sukurtas orientuojantis į jaunimo pomėgį naršyti soc.tinkluose ir pateiktas žaismingai, jaunimui suprantama ir prieinama forma", - informavo policijos atstovė Revita Janavičiūtė.

Tiesa, patys policininkai su dirbtiniu intelektu nedirbo. Projektą įgyvendino privati įmonė, bendradarbiaudama su policija. Projekto įgyvendinimui skirta 15 000 Eur (plius PVM). Viešinimui numatyta skirti 3500 Eur (plius PVM).

Interviu su Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma KATINIENE:

- Kaip vertinate šį projektą?

- Suprantu, kad labai trūksta tyrimus atliekančių pareigūnų. Bet ar toks žaidimas gali pritraukti naujų kolegų, labai abejoju. Žinoma, būtų galima analizuoti ir gal bus pranešta, kad kažkurį laiką trukęs projektas pritraukė naujų žmonių, kurie atitinka visus reikalavimus. Ir tokia žinia gal reabilituotų skepticizmą. Bet šiandien labai abejoju, ar tokie žaidimai gali kažkaip populiarinti profesiją ar pritraukti žmones rinktis detektyvo profesiją.

Žaidimas ir realybė skiriasi. Matome klaidas jau dabar: ateina žmonės, prisiklausę komunikacijai sukurtų pasakų, koks gražus policininko darbas. Žmonės, pabaigę policijos mokyklą ir padirbę kelias savaites, sutiko susimokėti už mokslus ir išėjo. Realybė neatitinka to, kas jiems buvo žadama.

Aš suprantu, kad nereikia juodinti profesijos, bet reikia kalbėti apie tai, kokia yra darbo realybė. Jeigu turime nedidelius darbo užmokesčius, atvejus, kai sudaužę automobilį, policijos pareigūnai, patys turi atlyginti žalą, kalbėkime apie tai. Kalbėkime ir apie visuomenę, kuri linkusi pasipriešinti, skųsti policijos veiksmus. Reikėtų parodyti realybę ir kartu siekti, kad situacija gerėtų ir profesija būtų patraukli. Filmukai ar realybės pudravimas yra trumpalaikiai ir nieko nežadantys projektai.

- Kur dar efektyviai būtų galima panaudoti tokio projekto biudžetą?

- Gal nesant atsakingai už šią sritį, lengviau postringauti, bet mes tikrai turime gerų specialistų, kurie dirba. Tie patys bendruomenių pareigūnai, veiklos kūrėjai, vadovai, kurie bendrauja, pritraukia jaunuosius policijos rėmėjus. Šių metų praktika rodo, kad dažnai jaunieji policijos rėmėjai, jau patruliavę, pamatę šį darbą, stoja mokytis ir tampa policijos pareigūnais. Manau, daug efektyviau būtų ugdyti tą jaunąją kartą. Galima kad ir nedidelį biudžetą skirti jų motyvacijai, taip pat skatinti pareigūnus, kurie pritraukia šiuos žmones.

Tad, manau, kad praktikoje jau yra efektyvesnių būdų profesijos populiarinimui. Manau, kad tiek vadovybei, tiek komunikacijos kolegoms reikėtų nustoti pataikauti valdžiai ir tiesiog sakyti, kaip viskas yra. Spauskime, kad ta profesija tikrai būtų patraukli.

- Kokias problemas reikėtų spręsti, kad tyrėjo profesija taptų patrauklesnė?

- Iš apklausų matome, kad problemos yra darbo užmokestis, funkcijos. Neturi būti taip, kas nutiko pastaruoju metu, kai policija tapo tarsi politizuota teisėsaugos struktūra. Turi būti aiškios funkcijos. Už padidėjusius krūvius, turi būti teisingai apmokama. Tai policijos pareigūnai įvardija svarbiausia problema šiandien.

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
30
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (57)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate, jog magistraliniuose keliuose nebeliko apie greičio matuoklius įspėjančių ženklų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokie jums buvo 2024-ieji metai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +5 C

0 +4 C

+2 +5 C

+1 +3 C

+2 +5 C

+3 +5 C

0-4 m/s

0-8 m/s

0-6 m/s