Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė tikina, kad, siekiant sušvelninti reikalavimą turėti bent 21 mokinį trečioje gimnazijos klasėje, vasario mėnesį bus teikiamas Vyriausybės nutarimas. Anot antradienį šį klausimą su premjeru Gintautu Palucku aptarusios politikės, minimalų moksleivių skaičių klasėje svarstoma sumažinti iki 12.
„Rengiame kelis variantus, skaičiavimus ir sausio pabaigoje juos pristatysime savivaldybių merams. Tuomet vasario pradžioje šį projektą derinsime su profsąjungomis, bendruomene, o vasario pabaigoje planuojame Vyriausybės nutarimą“, – po antradienį vykusio susitikimo su premjeru žurnalistams teigė R. Popovienė.
„Variantus teiksime kelis, bet geriausias, optimaliausias moksleivių skaičius galėtų būti 12. Galbūt kalbėsime ir dėl 15-os“, – pažymėjo ji.
Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) vadovės, šis skaičius priklausys ne tik nuo Vyriausybės numatyto finansavimo, bet ir kitų svarbių veiksnių.
„Davėme užklausas savivaldybėms, kiek tokių klasių susidaro Lietuvoje, skaičiuosime ir pagal finansus, klausime, kaip optimaliausiai galėtų būti, derinant moksleivių pasirinkimo galimybes, koks galėtų būti geriausias skaičius, kad nenukentėtų ugdymo kokybė“, – vardijo ministrė.
R. Popovienė pridūrė, kad, sušvelninus reikalavimą dėl minimalaus moksleivių skaičiaus, preliminariais duomenimis, šalyje susidarytų apie 40 mažiau nei 21-ą mokinį turinčių klasių.
„Negalime sakyti, kad maža mokykla yra bloga mokykla. Šis klausimas nebūtinai palietė mažas mokyklas, kuriose mokosi 50 moksleivių – palietė ir tokias mokyklas, gimnazijas, kuriose yra 280 moksleivių, į kurias iš aplinkui esančių rajonų moksleiviai atvažiuoja“, – aiškino ji.
ELTA primena, kad Vyriausybė dar 2021 metais pritarė nuostatai, kad gimnazijose turi būti bent 21 vienuoliktokas. Šio reikalavimo neįvykdžiusiose ugdymo įstaigose 11 klasės nebebūtų sudaromos.
Išlieka ir anksčiau galiojusi nuostata, kad nuo 2024 metų gimnazijose sudaromos ne mažiau kaip dvi trečiosios gimnazijos klasės, tačiau yra numatyta nemažai išimčių, kai mažiausias mokinių skaičius turi būti 21 arba net 12.
Ministerija numato išimtis tautinių mažumų mokykloms, mokyklų skyriams, jungtinėms gimnazijos ir gimnazijos, kurios yra vienintelės visoje savivaldybėje. Tarp jų – Neringai ir Birštonui.
Tuo metu pradiniame ir pagrindiniame ugdyme mažiausias leistinas moksleivių skaičius – 8.