Birželio pradžioje visuomenininkas Raimondas Šimaitis sostinėje, šalia Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos surengė meninį performansą „Spalvos sušildo". Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai ir policija šioje, iš anksto suderintoje, akcijoje įžvelgė kažką netinkamo, todėl visuomenininkui buvo iškelta byla ir grėsė iki poros metų kalėjimo. Visgi galiausiai skambiai prasidėjusi istorija, kas jau tapo įprasta Lietuvoje, tyliai baigėsi, o ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.
Pakalbintas „Vakaro žinių", R.Šimaitis patikslino, kad pareigūnai tyrė, tyrė šią istoriją, bet jo apie tai, kas vyksta, informuoti neskubėjo.
„Kvietė jie mane į apklausą, nuotraukas iš akcijos žiūrėjo, filmuotą medžiagą, buvo atėmę telefonus, dar ten kažko ieškojo, todėl prisipažinsiu - buvo neramu. Nes ir kalėjimas grėsė, ir viešoje erdvėje spaudimas tyrėjams buvo jaučiamas. Naujieji „Valstiečiai" savo paskyrose bei puslapyje labai džiaugėsi, kad esu įtariamas, Saulius Skvernelis iš savo partijos išmetė neigiamai apie sijonuotus vyrus „Eurovizijoje" pasisakiusią Violetą Fominienę, taip primindamas, kad turime neliečiamųjų kastą. Todėl galiausiai kreipiausi pats į prokuratūrą, kad išsiaiškinčiau, kokia yra situacija, - pasakojo visuomenininkas. - Birželio viduryje jie nurodė, kad tyrimas dar vyksta. Kai užklausą pakartojau liepos pradžioje, sulaukiau atsakymo, kad tyrimas mano atžvilgiu nutrauktas. Belieka pasidžiaugti, kad prokuratūra nepasidavė visuotiniam spaudimui ir nugalėjo sveikas protas bei sąžinė".
Paklaustas, ar po to, kai buvo nutrauktas tyrimas, jis vis tiek teigs, kad Lietuvoje policija vadovaujasi dvejopais standartais, R.Šimaitis išvardino jo ir seimūno Tomo Vytauto Raskevičiaus akcijos skirtumus.
„Prie manęs pareigūnai priėjo, pareikalavo dokumentų, teigė, kad saugiai uždarame grilyje „kepančios" knygos kelia pavojų aplinkai, nors šalia buvo ir gesintuvas, - priminė vyras. - Kai knygas degino Laisvės partijos narys, pareigūnai jį stebėjo per pagarbų atstumą ir nė žodžio nepasakė, nors degantys lapai skraidė po visą aikštę. Jeigu tai - ne dvejopi standartai, tai kas?"
Pasidomėjus - ar tuo istorija ir baigsis - R.Šimaitis atsakė neigiamai.
„Prokuratūros nutarties, spėju, niekas neskųs, nes kitų asmenų pareiškimų nebuvo, įžeidūs viešojo saugumo pareigūnai skųsti negali, o man ji tinka -, patikslino jis. - Kita vertus, lygiagrečiai parašiau pareiškimus dėl tų, kurie iniciavo mano sulaikymą. Akcija buvo suderinta, saugumo priemonėmis - pasirūpinta, dokumentą parodžiau, spalvoti skudurai nėra vėliava, todėl pareigūnų veiksmai, mano supratimu, vertintini kaip įgaliojimų viršijimas ir neteisėtas sulaikymas. Nesiimsiu spėlioti, kas juos paskatino taip elgtis - noras pasirodyti, įsiteikti valdžiai ar kažkokie asmeniniai siekiai, bet pertekliniai veiksmai nėra toleruotini. Dabar kaip tik tą sieksiu įrodyti, taip užkirsdamas kelią pareigūnų, kurie turėtų rūpintis nusikaltimų užkardymų ar nusikaltėlių sulaikymu, o ne politikavimu, savivalei".
Daugiau skaitykite čia: